«Творець Національного гімну» – вечір до 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького та 150-річчя першого публічного виконання Національного гімну «Ще не вмерла України...»

 

Напередодні святкування 150-річчя першого публічного виконання Національного гімну «Ще не вмерла України...» та 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького у бібліотеці відбувся вечір, присвячений життю та творчості композитора.

Для кожного українця ім’я М. Вербицького в першу чергу асоціюється з мелодією Національного і Державного гімну України. Проте композитор плідно працював у різних галузях музичного мистецтва, створив низку цікавих хорових, оркестрових і музично-драматичних композицій. Іван Франко цілком слушно називав його «найзначнішим талантом» серед галицьких композиторів.

Але склалося так, що, за словами А. Рудницького, «твір, який його автор напевно вважав за менш видатний, ніж «симфонія»… запевнив Вербицькому не тільки тривале місце в історії української музики, а ще й вдячність усіх українців. Цей твір – «Ще не вмерла України...»

Вперше цю патріотичну пісню було публічно виконано під час першого у Галичині Шевченківського концерту у Перемишлі 10 березня 1865 року під керівництвом Анатоля Вахнянина. Згодом, вона стала українським Національним гімном, а тепер, у незалежній Україні – Державним гімном України.

Вечір, який підготували та провели працівники відділу літератури з мистецтва, супроводжувався переглядом фрагментів із документальних фільмів про творчість Михайла Вербицького та книжковою виставкою.

Акція вшанування пам’яті композитора продовжується - виставка «Творець Національного гімну» з мультимедійним супроводом буде діяти у вестибюлі бібліотеки. Запрошуємо до перегляду!