Виставка живопису черкаського художника Миколи Колядка

 

Напередодні весняних свят надзвичайно приємно запросити гостей бібліотеки переглянути цікаву виставку живописних робіт.

Автор – Микола Іванович Колядко – поєднує у своєму житті дві великі пристрасті – образотворче мистецтво і театр, тому його живопис з особливою творчою манерою передає його світобачення.

На виставці, розміщеній у вестибюлі бібліотеки, представлена невеличка частина живописних робіт останніх років, в основному пейзажі, виконані олією, темперою, гуашшю. Автор вміє помітити і зобразити в барвах мінливість стану природи, своє враження («імпресьйон») від нього. Природа та її життя стає для художника символом його творчої праці, світом його мистецтва.

Значне місце у творчому доробку майстра займають роботи, натхненні ім’ям і творчістю Тараса Шевченка: «Тарасова гора літньої ночі», «Канівські тополі», «Тополі стоять на волі…», «Черкаський вечір», «Тарасова весна».

Картини світлоносні, сонячні, оптимістичні, у них добро і лагідність. «Люблю Канів і Дніпро, чарівну Кам’янку і Чигирин, наші ліси і степи, небо і води, шелест трав і грозовий липень… І нашу Суху Калигірку… Хвилює і тривожить доля рідної України», – каже митець – та відтворює свої почуття на полотні…