«Вічний жайвір» – аудіовечір, присвячений 115-річниці з дня народження І. С. Козловського

 

22 березня 2015 року в бібліокафе «Візаві» відбулася зустріч з високим мистецтвом. Чисельні шанувальники творчості Івана Семеновича Козловського зібралися напередодні його 115-річного ювілею, щоб знову почути найкращого тенора ХХ століття, який ніколи не забував свого українського коріння. Тож цього разу окрасою бібліокафе стали славнозвісні хлібні колоски. Відомо, що Іван Семенович завжди щедро обдаровував своїх друзів колосками, які йому надсилали з України.

Епіграфом музичного вечора стали рядки з щоденника майстра: «Пусть будет добро». Акценти зустрічі розставила 5-хвилинна відеострічка, змонтована з документальних фільмів про видатного співака.

Далі естафету прийняла музикознавець Тетяна Крошко, яка багато років викладала у Черкаському музичному училищі імені С.С. Гулака-Артемовського. Своє аудіоесе вона ілюструвала найбільш відомими аріями, романсами, народними піснями у виконанні артиста, а також сценами із опер.

Гості з захопленням подивились уривок з фільму-опери «Борис Годунов», за партію Юродивого в якому Козловський отримав Державну премію СРСР. Світ і сила таланту Івана Семеновича Козловського такі, що навіть запис його голосу, що лунав у бібліокафе, неодноразово зривав аплодисменти у зачарованих слухачів!