До відзначення Дня Європи в Україні

 

Низку заходів бібліотеки до Дня Європи в Україні продовжили ще три. Серед них книжково-ілюстративна виставка «Україна-Євросоюз: мистецтво можливого», яку організовано у вестибюлі. На ній представлені цікаві матеріали щодо загальних відомостей про ЄС, етапів історії та розширення співтовариства з нормативно-правовими аспектами європейського простору, зокрема з матеріалами про політику ЄС по відношенню до України, основних питань адаптації права України до права ЄС, механізму їх забезпечення, питань інтеграції України в ЄС, додержання європейських принципів демократії, забезпечення прав людини.

 


13 травня 2015 року для користувачів бібліотеки відбувся показ документального фільму Ксенії Джорно «Къырым», який вперше демонструвався в Києві в березні цього року на міжнародному фестивалі “Docudays”, присвяченому правам людини. Молодь та користувачі бібліотеки старшого віку мали можливість переглянути фільм про життя кримських татар в анексованому Криму та висловити з приводу цього свою думку.

 

 

А 14 травня відбулася міжрегіональна веб-конференція «Європейська ідентичність України: український культурний простір» за участю Черкаської, Чернігівської, Миколаївської, Чернівецької, Хмельницької та Кіровоградської областей. Експертами від Черкас виступили працівники обласного краєзнавчого музею: заступник голови обласної організації Національної спілки краєзнавців України М.І. Борщ, заступник директора музею з наукової роботи В.І. Нестеренко та зав. відділу сучасності О.С Мазуренко. Знайомство з видатними постатями, які не лише прославили свій край , а й збагатили культуру Європи, було надзвичайно цікавим і корисним.