Історична минувшина рідного краю у працях Юрія Мариновського

 

У червні 2014 року фонд відділу краєзнавчої літератури та бібліографії поповнився унікальною працею черкаського історика, лауреата Черкаської обласної літературно-краєзнавчої премії ім. Михайла Максимовича Юрія Юхимовича Мариновського, альманахом «Батьківщина-2012», частина перша якого має назву «Гулаки на Правобережжі Дніпра: родовід і власність правобережних Гулаків з Артема. Матеріали до біографії роду». Присвячена книга знаному українському роду та розгалудженню його на Гулаків, Гулаків-Артемовських, Артемовських, Артеменків; основна увага дослідження приділена сім’ям цього роду, що постійно жили на своїй городищенській землі з 1772 р. до першої половини ХХ ст.

Особливість і цінність праці – це глибина дослідження автором архівних документів, прискіпливість до кожного історичного факту, змістовні коментарі. Ю. Мариновський, зокрема, дослідив матеріали державних архівів Київської, Черкаської, Чернігівської, Полтавської областей, державного історичного архіву в Санкт-Петербурзі, Центрального державног архіву-музею літератури і мистецтва України та інших установ. Є сподівання, що книга зацікавить науковців і краєзнавців, а також усіх, хто небайдужий до історичної минувшини рідного краю.

Користувачі нашої бібліотеки ретельно вивчають і попередні дослідження Юрія Юхимовича Мариновського з історії Черкащини, зокрема: «Мотронинський Троїцький монастир» (Черкаси, 1990 р.), «Православні монастирі на терені сучасної Черкаської області до 1917 року» (Черкаси, 1997 р.), «Православні монастирі на терені сучасної Черкаської області після 1917 року» (Черкаси, 2002 р.), «Черкаська минувшина-2001. Документи і матеріали з історії Черкащини» (Черкаси, 2001 р.), «Шофар: историко-краеведческий альманах» (Черкаси, 2004 р.). Особливою популярністю користуються праці «Герби міста Черкас: спроба узагальнення виявлених джерел», «Писенні джерела ХІ – XIV століть про Канів», «З історії села Жовнине в XVI – XVIII ст.» та інші.

Висловлюємо щиру вдячність Ю.Ю. Мариновському за цінні дарунки та бажаємо подальших творчих успіхів.