«Бібліотека – світ нових можливостей» – відзначення Всеукраїнського дня бібліотек


Традиційно напередодні Всеукраїнського дня бібліотек працівники бібліотеки вийшли на вулиці міста, щоб запросити черкащан на свято, яке мало відзначатися 30 вересня 2015 року, комплексом заходів «Бібліотека – світ нових можливостей».

В святково прикрашеному вестибюлі всі, хто завітав до бібліотеки цього дня, мали можливість побачити слайд-шоу «Марафон бібліотечних цікавинок», бібліоекспозицію «Читай! Формат не має значення», яка представляла видання із фондів бібліотеки від раритетів до електронних документів, ознайомитися з добірками цікавих фактів, афоризмів, висловлювань видатних людей про книгу, читання, бібліотеку «Книжковий гороскоп», «Бібліотерапія», «Душі аптека», «Книги-друзі, книги-вчителі», виставкою «Handmade» черкаських майстрів, яка милувала око різноманітними сувенірами з національними мотивами, декоративними виробами з глини, дерева, паперу, тканини, декоративного каміння.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З вітальним словом до гостей свята звернулись директор бібліотеки,  заслужений працівник культури України Л.П. Капкаєва, представники черкаської обласної організації Національної спілки письменників України на чолі з Володимиром Ткаченком.

Тепло привітала присутніх героїня презентації експозиційного проекту-виставки художніх робіт «Розмаїття барв Світлани Устименко», яка працює як художник-графік, живописець, майстер декоративно-прикладного мистецтва.

Творча зустріч «Короновані черкащани» познайомила учасників свята з лауреатами Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2015». Письменницький дует у складі Світлани Горбань і Наталії Лапіної презентував свою нову книгу «Роман з містом» (друга премія Конкурсу). Звучали пісні поета-барда Володимира Даника, зокрема пісня «Ми солдати України», за яку він одержав першу премію в номінації «Пісенна лірика». Кілька гуморесок прочитав Володимир Ткаченко – лауреат Конкурсу 2004 та 2009 років. Невимушене спілкування з письменниками завершилося переглядом книжкової виставки «Черкащани – переможці конкурсу «Коронація слова».

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Саме в свято українських бібліотек кіноклуб «Книга на екрані» відзначав свій маленький ювілей – 3 роки з глядачем. Різнокольорові афіші минулих сеансів перетворилися в святкове вбрання зали. Після неспішного спілкування за чаюванням гості кіноклубу переглянули легендарну стрічку Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», бо саме у вересні цього року виповнилося 50 років з часу її виходу на екран. Ведуча кіноклубу розповіла про цікаві моменти написання твору Михайлом Коцюбинським, відбір акторів, місця зйомок фільму, нагадала, що саме прем’єрний показ «Тіней…» 4 вересня 1965 року перетворився на першу акцію непокори молодої української інтелігенції державній тоталітарній системі. Після перегляду стрічки своїми враженнями від Гуцульщини поділився один з глядачів, що, як виявилося, довгі роки працював екскурсоводом у Прикарпатті.

В рамках вільного спілкування пройшла зустріч з художницею Світланою Устименко у відділі мистецтв, де вона презентувала своє нове захоплення – колекцію унікальних авторських прикрас «Врода і натхнення». Майстер поділилась секретами своєї творчості, розповіла про себе та свої плани на майбутнє.

Виставкою живопису «Миттєвості життя» зустрів відвідувачів відділ документів з економічних, технічних та сільськогосподарських наук. Багата уява, своєрідне бачення світу – саме так можна сказати про живописні роботи Маргарити Кичатої, студентки Черкаського державного бізнес-коледжу.

Відділ документів іноземними мовами презентував фотовиставку «Світ очима молоді». Для знавців англійської мови проведено брейн-ринг «English-speaking World», в якому взяли участь три команди учнів з різних шкіл міста. Переможці отримали головний приз – годину командної гри в боулінг-клубі «Lucky Strike».

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Протягом дня оглядові екскурсії бібліотекою «Цей чарівний бібліотечний світ» знайомили відвідувачів з інформаційними ресурсами сучасної книгозбірні, інноваційними формами роботи, сервісними послугами, книжково-ілюстративними виставками та переглядами видань, які пропонував кожний відділ бібліотеки..

Всі бажаючі мали змогу взяти участь у акціях добрих справ: «Поверни книгу до бібліотеки», «Подаруй книгу бібліотеці», «Подаруй книгу для учасників АТО».

Святкові вітання колектив та користувачі приймали від громадських організацій, представників влади, депутатського корпусу, закладів культури та освіти обласного центру, Благодійного фонду Олександра Романовського, всіх друзів бібліотеки.

Феєричним завершенням свята став флеш-моб «Час читати» учасників проекту програми стипендії Посольства США в Україні з вивчення англійської мови учнями із малозабезпечених сімей та родин переселенців із зони АТО.