Постійний дарувальник бібліотеки Мельниченко Василь Миколайович

 

Мельниченко Василь Миколайович – кандидат історичних наук, професор кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України, лауреат обласних премій імені М. Максимовича та імені О. Захаренка, нагороджений знаками «Відмінник освіти України» і «За особливі заслуги перед Черкащиною», автор понад 150 наукових і навчально-методичних праць, редактор науково-популярного видання Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України «Краєзнавство Черкащини», яке містить матеріали про відомих людей краю, історію міст і сіл Черкаської області.

Василь Миколайович Мельниченко протягом багатьох років підтримує зв’язок з відділом краєзнавства, даруючи як свої праці, так і праці інших краєзнавців, турбуючись про те, щоб жодне цінне краєзнавче видання не минуло стін бібліотеки. Серед подарованого: «Історичне краєзнавство», «Культурно-освітня сфера українського повоєнного села (1943-1950 рр.): за матеріалами центральних областей України», «50 пісенних літ: художньо-документальний історичний нарис до 50-річчя лауреата Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка Черкаського академічного заслуженого українського народного хору», «Шевченкіана Черкащини: вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка на Черкащині» та ін.

Користуючись цими виданнями, читачі бібліотеки, зокрема студенти, краєзнавці, історики мають можливість поринути в далеке минуле рідного краю, дізнатися про надзвичайно цікаві відомості з історії Черкащини від найдавніших часів до сьогодення.

Висловлюємо щиру вдячність В.М. Мельниченку за цінні дарунки та зичимо вагомих здобутків у благородній діяльності на ниві краєзнавства.