«Жива душа дерева» – дар бібліотеці робіт майстра народної творчості, різьбяра Віктора Івановича Плахотникова

 

Віктор Іванович Плахотников народився у 1929 р. в селі Гельмязево на Черкащині. Після навчання у школі працював на різних підприємствах Алчевська, Луганська, Тюмені, Черкас різноробом, фрезерувальником, розмітником, токарем.

Після закінчення у 1960 році Всесоюзного заочного політехнічного інституту працював у Проектно-конструкторському технологічному інституті. З 1960 року розпочав літературну діяльність. Його вірші і гуморески публікувалися в обласній пресі, в альманасі «Дніпрові зорі», в журналах «Перець», «Україна», «Вітчизна». Він був спеціальним кореспондентом дитячого журналу «Малятко». Було ще одне захоплення – різьблення по дереву. Він працював віртуозно, тонко відчуваючи пластику матеріалу, що й сьогодні розмаїттю образів його скульптурних композицій надає неповторності і привабливості.

Уже багато років немає майстра серед нас, але його душа живе в його творах. Родина Віктора Івановича Плахотникова передала в дар бібліотеці колекцію робіт різьбяра. В експозиції вдало поєдналися різнопланові багатофігурні композиції та виразні лаконічні скульптури, сповнені величі, особливого філософського звучання.