Польська громада в Черкасах долучилася до щорічної акції «Народове читання», що проводять у Польщі

 

Вперше в Черкасах в Обласній науковій бібліотеці імені Тараса Шевченка відбулося читання роману «Quo Vadis?» великого польського письменника Генріка Сенкевича. Разом з усією Польщею 3 вересня члени громади зачитували улюблені фрагменти твору. Захід зібрав більше сотні учасників.

Голова правління Польського культурного центру ім. Кароля Шимановського Геннадій Лінєвич розповів, що у Польщі 2016 рік присвячений Генріку Сенкевичу, і під час традиційної акції «Narodowe czytanie», яка щороку проходить у Польщі під патронатом Президентського подружжя, за результатами народного опитування було вирішено читати його роман «Quo Vadis?».

Окрім членів польської громади до читання долучилися представники вірменської та німецької общин, наукових та літературних кіл області. Читання проходило під музичний супровід скрипаля Олексія Бєльського, який виконував мелодії відомих польських композиторів Анджея Курилевича, Кшесимира Дембського та інших.

Бібліотекар відділу документів іноземними мовами Алла Старікова презентувала книжкову виставку «Художні світи Генріка Сенкевича», де були представлені твори митця, у тому числі «Quo Vadis?» різними мовами та книги інших видатних польських авторів, періодика, раритетні видання.