«Для вас відкриті наші двері і серця» – декада до Всеукраїнського дня бібліотек

 

Цього року до свого професійного свята і свята шанувальників книги працівниками бібліотеки було підготовлено і проведено цикл заходів, які відбувалися протягом декади з 20 по 30 вересня.

Початком декади стала презентація художньої виставки члена Національної спілки художників України ,члена спілки дизайнерів України Максима Гладька «Світ краси та гармонії».

На відкритті зібралися шанувальники його таланту: студенти, художники, бібліотекарі, користувачі бібліотеки та представники ЗМІ.

Презентували виставку автор – Максим Гладько, директор художнього музею, кандидат мистецтвознавства Ольга Гладун та головний бібліотекар відділу мистецтв Наталія Ребякова.

На виставці представлено 14 живописних робіт, які створені автором за останні два роки. Це – натюрморти та пейзажі. Назва виставки яскраво передає ті незабутні враження ,які отримуєш, переглядаючи ці твори.

 

 

На зустріч з відомою черкаською художницею Світланою Устименко запросив відділ документів з економічних, технічних та сільськогосподарських наук, де була презентована її виставка «Через творчість до сердець людських». Світлана Іванівна вдало поєднує живопис, вишивку, хенд-мейд. Її витончені роботи захоплюють неповторністю, своєрідним стилем та вишуканістю, про що говорили присутні на відкритті виставки.

Протягом десяти днів у відділі проведено низку інформаційних заходів: це фахові подорожі, навчальні візити, інформаційні години, які відвідали студенти економіко-правового коледжу, вищого професійного училища, комерційного та політехнічного технікумів.

 

 

26 вересня у відділі документів іноземними мовами всі бажаючі мали можливість долучитися до святкування європейського дня мов та взяти участь у поетичних читаннях «Поетична палітра Європи». Пролунали європейські поезії в оригіналі, переклади Шевченка іспанською, французькою та англійською мовами та навіть авторські вірші гостей вечора. Присутні поділилися своїми думками стосовно мистецтва поетичних перекладів.

 

 

28 вересня 2016 року відділ документів з гуманітарних та природничих наук запросив користувачів на вечір-портрет «Титанічна постать на ниві української історії», присвячений 150-річчю від дня народження Михайла Грушевського – громадсько-політичного, державного діяча, видатного історика, археолога, літературознавця, організатора української науки, засновника Української Народної Республіки. Гостями заходу були: аспірант кафедри історії України Андрій Касьян та магістрант ННІ кафедри історії і філософії ЧНУ ім. Богдана Хмельницького з розповідями про тісний зв’язок М.С. Грушевського з Черкащиною. Для присутніх був продемонстрований документальний фільм «Невідома Україна: Михайло Грушевський». Студентська аудиторія познайомилася з книжковою виставкою про життєвий та творчий шлях Великого Українця. Вечір пройшов у приємній та затишній атмосфері.

 

 

Незабутні враження залишив музичний вечір «На хвилях чарівних мелодій», що пройшов у відділі мистецтв. Для наших гостей співала заслужена артистка України, солістка Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка Наталія Мамалига. Гості вечора із захопленням слухали вокальні твори українських та зарубіжних композиторів. Супроводжувала виступ Наталії Мамалиги концертмейстер Олена Бєлкіна. Цей творчий дует подарував насолоду всім, хто відвідав концерт.

 

 

30 березня відділ краєзнавства презентував біобібліографічний довідник «Краєзнавці Черкащини».

Укладач довідника В.М. Мельниченко, голова правління Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, розповів про пошукову роботу над довідником, про подвижників краєзнавства Черкащини, значення краєзнавства у патріотичному вихованні молоді. Досвідом своєї краєзнавчої діяльності поділилися науковці В.М. Лазуренко та С.Г. Ганницький. Директор видавництва «Вертикаль» С.Г. Кандич розповіла присутнім про роботу над виданням довідника. Презентацію доповнили книжково-ілюстративна виставка «Здобутки краєзнавців Черкащини», демонстрування слайдів, пісні про Україну.

 

 

У святкову Декаду кіноклуб «Книга на екрані» приготував своїм гостям зустріч з неперевершеною і неповторною Фаїною Георгіївною Раневською на вечорі «Любов назавжди». Найяскравіші образи «королеви епізоду» були представлені барвистою кіномозаїкою, яку захоплені глядачі не раз переривали оплесками. Безпосередньо у Всеукраїнський день бібліотек кіноклуб пошанував культовий роман американської письменниці Маргарет Мітчелл «Віднесені вітром», якому виповнилося 80 років. Легендарна голлівудська екранізація роману вкотре зібрала своїх відданих прихильників.

У вестибюлі бібліотеки протягом декади була розгорнута книжкова виставка «Рейтинг читацьких пріоритетів», яка включала в себе найкращі видання із фондів відділів обслуговування, основана на оцінці їх користувачами. Розділами виставки стали: «Книга на хвилі нового часу», «Краєзнавча скарбниця», «Для творчості і натхнення», «Мовою мистецтва», «Світові бестселери в оригіналі», «Мандруємо книжковими меридіанами».

Яскравим доповненням до виставки стала відеопрезентація «Книжковий стрит-арт». Це популярне сьогодні вуличне мистецтво, представлене графічними роботами художників, які просто вражають. Так і хотілося поринути у книжковий світ.

 

 

До Всеукраїнського дня бібліотек працівниками відділу наукової інформації та бібліографії був підготовлений інформаційний стенд, де читачі мали змогу ознайомитися з історією книгодрукування в Україні, перевірити себе у вікторині «Чи вгадаєте ви книгу за її коротким описом?», прочитати висловлювання видатних людей про книгу, бібліотеку та читання.

 

 

Всі бажаючі протягом декади мали можливість взяти участь в оглядових екскурсіях бібліотекою. Відвідувачів знайомили з інформаційними ресурсами сучасної книгозбірні, сервісними послугами, виставками та переглядами видань, які пропонував кожний відділ бібліотеки.

Традиційно всі бажаючі мали змогу взяти участь у акціях добрих справ: «Поверни книгу до бібліотеки», «Подаруй книгу бібліотеці», «Подаруй книгу для учасників АТО».