«На захист україноцентричної освіти» - гуманітарне віче

 

22 лютого на базі бібліотеки відбулося гуманітарне віче «На захист україноцентричної освіти» за ініціативи Валентини Коваленко – науковця, громадського діяча, письменниці, депутата обласної ради та Людмили Юлдашевої – голови Всеукраїнської спілки учителів-словесників. Темою зібрання стала проблема освітянської «новації» щодо інтеграції предметів української літератури, історії України.

На початку зустрічі Валентина Коваленко зазначила важливість української мови в сучасному суспільстві та зачитала звернення до міністра освіти та науки Л.М. Гриневич, яке оприлюднено у «Фейсбуці» для підписання представниками громадськості та науково-педагогічної спільноти. Далі вона запросила присутніх до публічної дискусії.

Людмила Юлдашева продовжила тему зустрічі та закликала учасників заходу підписати петицію на захист української мови.

В публічній дискусії взяли участь заступник голови обласної держадміністрації С.М. Овчаренко, заступник голови обласної ради з гуманітарних питань В.Ю. Гайович, науковці кафедри української літератури та компаративістики ЧНУ ім. Б. Хмельницького В.Т. Поліщук, В.І. Пахаренко, Л.І. Кавун, письменники Леонід Даценко, Любов Малигіна, Ольга Месевря, вчителі-словесники, бібліотечна спільнота та представники громади Черкаського краю.

На завершення заходу була зачитана резолюція «гуманітарного віче».