«За свободу і волю України» – краєзнавчі читання

 

14 березня 2017 року у бібліотеці відбулися краєзнавчі читання «За свободу і волю України», присвячені 100-річчю Української революції 1917-1921 рр., які відділ краєзнавства організував спільно з Черкаською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України.

Учасники читань – працівники освіти, культури, студенти, користувачі бібліотеки з розповіді ведучої дізналися про події, які передували Українській революції, про виникнення «Вільного Козацтва» та «Холодноярської організації», переглянули документальні фільми «Центральна Рада та її Універсали» і «Українська революція. Втрачена державність». Увазі присутніх була запропонована книжково-ілюстративна виставка «За свободу і волю України» та слайд-презентація художніх творів про події Української революції 1917-1921 рр. на Черкащині та героїв-повстанців.

Головною подією заходу стала презентація навчального посібника «Черкащина в добу Української революції 1917-1921 рр.». Його автор – Василь Мельниченко, професор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, голова Обласної організації Національної спілки краєзнавців України, Почесний краєзнавець України. Він розповів про історію написання книги, її цільове призначення, важливість цієї теми для сучасників, про буремні і героїчні події революційної доби на Черкащині, ілюструючи архівними документами.