Нові видання про край у 2017 році

 

Старицький, М. П. На прю! : вибране / Михайло Старицький; [упоряд В. Т. Поліщук]. – Черкаси: Чабаненко Ю. А., 2016. – 379 с.

До збірки вибраного Михайла Старицького ввійшли твори різного жанру й проблематики. У поезії превалюють громадянсько-патріотичні мотиви. Зокрема, автор звертається до молоді, закликає до боротьби за волю України, висловлює надію на те, що саме нове покоління зможе побудувати щасливе майбутнє в рідному краї.

Прозу у збірці репрезентують повісті «Безбатченко» («Байстря») та «Облога Буші». «Безбатченко» має гострий соціально-побутовий конфлікт. Твір глибоко психологічний, яскраво емоційний, зрушує переживання читача, спонукає його до роздумів над причинами трагедії в родині головних героїв. Історична повість «Облога Буші» змальовує реальну подію – оборону містечка-фортеці Буша та польського війська. Твір героїко-романтичний, автор утверджує такі основоположні цінності, як вірність своїй батьківщині й Богові, любов, здатність до самопожертви, засудження зради й братовбивчої війни.

До видання також входить побутово-історична драма «Маруся Богуславка», написана на основі однойменної народної думи та народних пісень. У душі головної героїні точиться гостра боротьба між почуттям та обов’язком, і вона, як справжня донька України, зрікається особистого щастя і навіть життя заради волі своїх співвітчизників.

Видання орієнтоване на всіх поціновувачів творчості Михайла Старицького.

Сергієнко, В. М. Космічний відголос / Василь Сергієнко. – Корсунь-Шевченківський : Гавришенко В. М., 2016. – 582 с., [48] с. іл. – Бібліогр.: с. 461–471.

Книга являє собою зібрання творчої спадщини Героя України Василя Миколайовича Сергієнка – талановитого митця, журналіста, громадського діяча, справжнього патріота нашої Батьківщини, колишнього жителя м. Корсунь-Шевченківський. В його творах звучить безмежна любов до України, прагнення бачити її вільною, незалежною та сильною державою. На фото із сімейного архіву оживають важливі моменти життя поета, доповнюють його образ чоловіка, сина, батька.

Життєвий шлях незламного борця за волю України Василя Сергієнка – яскравий приклад жертовного служіння своєму народу, а його подвиг – приклад для молодого покоління українців.

У виданні також представлено публіцистичні нариси про трагічну смерть Василя, який поклав своє життя за Україну і разом з Небесною Сотнею поринув у Вічність.

Книга розрахована на всіх, хто знав Василя Сергієнка та поціновувачів його творчості.

Спокою в житті не знав : кн.-спогад про освітянина В. Клименка / Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького [та ін.] ; [авт.-упоряд. Г. М. Голиш, А. Ю. Логінов ; під заг. ред. Г. М. Голиша]. – Черкаси : Вертикаль, 2016.  – 239 с., [16] с. іл. – (Серія «Подвижники освіти Шевченкового краю» ; вип. 3). – Містить бібліогр. – Ім. покажч.: с. 226–231. – Геогр. покажч.: с. 232–234.

Книгу присвячено відомому освітянинові Володимиру Федоровичу Клименку (1926-1997 рр.), який третину століття очолював Золотоніський районний відділ освіти й своєю подвижницькою працею, добрими починами та звершеннями, цілеспрямованою творчістю зробив значний внесок у розвиток освіти Черкащини й України.

Джерельною базою книги стали насамперед архівні документи та матеріали синхронної з управлінською каденцією В. Клименка матеріали місцевої періодики. Чимало фактів взято із наративних джерел: особистих щоденникових записів та доповідей героя оповіді, епістолярію. Широко використано й спогади рідних, близьких та колег Володимира Федоровича.

Основна частина книги відкривається розлогим публіцистичним нарисом про життєвий та творчий шлях освітянського лідера Золотоніщини. У ньому закцентовано увагу лише на найвагоміших віхах його життя та діяльності. Наступний розділ віддано спогадам найближчих соратників Володимира Федоровича. Левова частка книги віддана для матеріалів періодики, які присвячені перебігу освітянських справ на Золотоніщині впродовж перебування В. Ф. Клименка на посаді завідувача райвно.

Видання буде корисним насамперед освітянам: вчителям, вихователям, методистам, очільникам навчально-виховних закладів, працівникам відділів освіти та тим, хто цікавиться історією національної освіти та її відомими персоналіями.

«Тут Шевченків дух і пахощі України» / Шевченків. нац. заповідник ; [укладач Р. В. Танана]. – Черкаси: Вертикаль, 2016. – 79 с., [8] с. іл.

Книга присвячується 25-річчю відновлення на території Шевченківського національного заповідника першого народного музею Кобзаря – «Тарасової світлиці» та 170-річчю від дня народження довголітнього охоронця Шевченкової могили Івана Олексійовича Ядловського (1846-1933). Подаються вибірково записи відвідувачів «Тарасової світлиці», які засвідчують їхнє ставлення до відтворення хатини. Видання також містить фотографії «Тарасової світлиці».

Книга адресується широкому загалові читачів.

Поліщук, А. І. Подвиг прикордонників біля Легедзино. Остання атака / Андрій Поліщук. – Черкаси : Чабаненко Ю. А., 2016. – 80 с.

Ця невеличка книжка письменника Андрія Поліщука з м. Тальне присвячена трагічній маловідомій сторінці Другої світової війни.

30 липня 1941 року на окраїні с. Легедзине Тальнівського району батальйон Окремої Коломийської прикордонної комендатури прийняв свій останній бій. 500 прикордонників і 150 службових собак полягли у бою смертю хоробрих.

Про цей бій сьогодні нагадує нам єдиний у світі пам’ятник воїну-прикордоннику та вівчарці, відкритий 9 травня 2003 року.

З музейного досьє. Кузьма Дерев’янко / Нац. музей історії України у Другій світ. війні. Мемор. комплекс. – Київ : Фенікс, 2016. – 47 с. : іл.

Книга присвячена Герою України Кузьмі Миколайовичу Дерев’янку, уродженцю с. Косенівка Уманського району.

На весь світ відомим його зробив лише один підпис – від імені Радянського Верховного Головнокомандування він підписав Акт про капітуляцію Японії, яким було поставлено останню крапку в Другій світовій війні.

Потомок гайдамаків, Кузьма Дерев’янко народився за царського режиму, навчався в часи УНР, а професійний злет здійснив за правління більшовиків. Попри численні труднощі, нестатки, репресії колишній селянин зумів стати талановитим розвідником, знавцем кількох іноземних мов, зокрема японської, військовим стратегом. 2 вересня 1945 р., ступивши під спалахами численних фотокамер на палубу лінкора «Міссурі», він разом із найвищим командуванням союзницьких армій підписав Акт про капітуляцію Японії.

Указом Президента України від 7 травня 2007 року за мужність і самовідданість, виявлені в роки другої світової війни, визначні дипломатичні заслуги в повоєнному врегулюванні міжнародних відносин генерал-лейтенанту К.М. Дерев’янку посмертно присвоєнно звання Героя України.

На честь Героя в м. Умань та в с. Косенівка названі вулиці. Його ім’я увічнено на одній із плит обеліска Слави в Умані. У Косенівці відкрито музей-садибу. У Києві на фасаді будинку, де мешкав генерал (вул. Пушкінська.23), відкрито меморіальну дошку.

Страшевич, В. Б. Хроніка Черкаського неба: нарис / В. Б. Страшевич. – Черкаси, 2017. – 39 с. : іл. – (Старі Черкаси). – Бібліогр.: с. 38–39.

В історико-краєзнавчому нарисі В.Б. Страшевича – черкаського журналіста і краєзнавця, почесного краєзнавця України, лауреата обласної літературно-краєзнавчої премії імені М.О. Максимовича розповідається про розвиток вітчизняного повітроплавання, перших у нашій країні черкаських винахідників літаків братів Касяненків, які стали авторами шести типів літаків, першими підняли в черкаське небо свої винаходи, стали третіми в Україні та четвертими в царській Росії, які створили літальні апарати, та про їх мученицьку загибель у сталінських катівнях. Імена черкаських братів Касяненків золотими літерами вписані в літопис вітчизняного літакобудування, вони стали одними з піонерів пропагування повітроплавання.

Нарис адресований історикам, краєзнавцям, широкому загалові читачів.

Колісник, В. І. Богодухівка: відоме та призабуте з минулого / Василь Колісник, Любов Колісник (Кузнецова). – Черкаси: Вертикаль, 2017. – 235 с., [8] с. іл. – Бібліогр.: с. 232–234.

Книга краєзнавця Василя Колісника присвячена дослідженню історії села Богодухівка Чорнобаївського району, яке є одним із найбільших сіл району.

Богодухівка має своє багате і цікаве історико-культурне надбання, тому на разі постало питання про необхідність створення окремого друкованого дослідження з історії села. Цей доробок є прагненням подати більш розширеним висвітлення історії села, зробити його надбанням громади та широкого кола читачів. Пропоноване дослідження хронологічно охоплює період від зародження села і до лютого 1917 р.

Книга буде цікавою жителям Богодухівки і Чорнобаївського району, історикам і краєзнавцям.

Бабенко, О. О. Нове наше море… : сторінками історії буд-ва Кременчуцького гідровузла / Олег Бабенко, Іван Петренко. – Кропивницький: Імеко-ЛТД, 2016. – 379 с.: іл. – (Архівні документи свідчать). – Бібліогр.: с. 370–379.

Книга розповідає про гігантське будівництво на Дніпрі – спорудження Кременчуцької ГЕС, а також про непоправні наслідки від заповнення чаші Кременчуцького водосховища водою. Одна з трагедій, пов’язаних з цим – примусове відселення десятків тисяч жителів із населених пунктів, що опинилися на дні штучного «моря».

В дослідженні поетапно описано хід побудови Кременчуцького гідровузла та відтворено складний процес відселення жителів із затоплюваних територій. Ілюстраціями відображено процеси , що відбувалися на спорудженні власне ГЕС, на будівництві «Нового міста» та «Нового села». Видання ділиться на дві частини: перша присвячена будівництву ГЕС, друга – переселенню жителів з чаші водосховища. В обох частинах є спогади будівельників та переселенців.

В основі книги – документи Державного архіву Кіровоградської області. Також використані дослідження науковців НІКЗ «Чигирин».

Дослідження буде цікавим колишнім жителям затоплених сіл та їх нащадкам, історикам, краєзнавцям.

Мицик, Ю. А. Чигирин – гетьманська столиця / Юрій Мицик. – 2-ге вид. – Київ : Кліо, 2016. – 391 с. : іл.

В радянські часи про історію Чигирина не було написано навіть скромної брошури, тому автор взявся за перо, щоб промовити слово про Чигирин і показати його історію.

Це видання є першим узагальненим дослідженням з історії гетьманської столиці, з яким пов’язані часи Національно-визвольної війни українського народу 1648–1658 рр., часи Руїни та гайдамацького руху. Книга охоплює події з давніх часів до ХІХ ст., проливає світло на незнані сторінки історичного минулого важливого регіону України козацької доби.

У виданні також висвітлюється історія Чигиринського полку та населених пунктів на його території. Книга грунтується як на опублікованих, так і на архівних джерелах.

Видання розраховане на науковців, викладачів вищої та середньої школи, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історією козацтва та рідного краю.

Страшевич, В. Б. Митницький край : іст.-краєзнав. нарис / Василь Страшевич. – Черкаси : Вертикаль, 2016. – 259 с. : іл.

Черкаський краєзнавець і журналіст, лауреат обласної літературно-краєзнавчої премії імені М. Максимовича, заслужений працівник фізичної культури і спорту України Василь Борисович Страшевич своєму рідному місту присвятив книгу з промовистою назвою «Митницький край», в якій розкриває широку історико-краєзнавчу палітру одного з прилеглих до Дніпра куточків старих і сучасних Черкас – Митниці. Цей міський мікрорайон має давню і насичену подіями історію, яка бере свої початки ще з XV століття. Особливе значення для життя міста тоді мала черкаська митниця на дніпровському шляху, даючи значні доходи у казну Черкаського староства. Тут збирали мито з купців та уходників, які Дніпром перевозили товари та продукцію промислів. Відтоді цю частину міста і невелику притоку Дніпра стали називати Митницею.

У книзі значна увага приділяється історії повсякденності – дослідженню умов життя, праці, побуту, інших чинників повсякдення людей. Окремий розділ присвячений уродженцям Митниці, які стали відомими людьми.

Видання розраховане на краєзнавців та всіх, кому цікава історія рідного міста.

Кравець, І. Генерал Момот : наш МІФ / Андрій Кравець. – Вид. 2-ге.- Черкаси : Олександр Третяков, 2016. – 94 с.

Книга розповідає про колишнього начальника навчального центру Держприкордонслужби «Оршанець» (м. Черкаси) генерала Ігоря Федоровича Момота (МІФа), який загинув у зоні АТО.

«МІФом» його прозвали ще в дитинстві. Нарікаючи так, друзі закладали у прізвисько подвійне значення: по-перше, «МФІ» - ініціали Момота Ігоря Федоровича, по-друге, він над усе любив історію, особливо ж історію битв, а ще міфи Давньої Греції і Риму…

Під його ногами шурхотіло каміння гірських стежок Афганістану, він зустрічав схід сонця в азербайджанській Нахічевані, долав морські хвилі біля острова Зміїного. Всюди, де був, доля закидала Ігоря Момота не як мандрівника, а як Воїна. Він вижив у багатьох боях і сутичках далеко від рідної землі, а поліг, захищаючи рубежі рідної держави. Його буквально боготворили солдати. Любитель легенд і міфів після загибелі сам став справжньою легендою Незалежної України…

Нераденко, Т. М. Словник-довідник з археології Черкащини / Нераденко Т. М. [та ін.]. – Черкаси : Чабаненк Ю. А., 2016. – 650 с. : іл.

Словник-довідник з археології Черкащини пропонується до уваги читачів як науково-довідкове видання, просвітницьке за змістом і краєзнавче за направленістю. Воно містить інформаційні матеріали з археологічної спадщини Черкаського краю та тлумачення пов’язаних з нею термінів, понять, явищ, які викладені у 1938 статтях.

Статті охоплюють найвідоміші археологічні пам’ятки Черкащини від палеоліту (380 – 410 тисяч років тому) до ранньомодерного часу (друга половина XVI XVIII ст.) включно, основні терміни і поняття з теоретичної і польової археології та суміжних наук, відомості про окремі види археологічних знахідок, матеріали про археологічні експозиції музеїв і заповідників, біографічні довідки відомих дослідників із зазначенням їхнього внеску в археологію краю та інші матеріали.

Кожна стаття має посилання на друковані або архівні джерела і майже кожна  проілюстрована археологічними матеріалами, переважно, із пам’яток Черкащини.

Словник-довідник з археології Черкащини буде цікавим і корисним для широкої читацької аудиторії – школярів і студентів, педагогів і краєзнавців, музейників і науковців, для всіх, хто цікавиться археологією і давньою історією Черкащини, як складової Середньої Наддніпрянщини, України, Східної Європи.

Поліщук, А. Моя Софія – не повія / Андрій Поліщук. – Черкаси : Чабаненко Ю. А., 2014. – 189 с. : іл.

Книга розповідає про життя Софії Потоцької (1760 – 1822 рр.), жінки на честь якої збудовано чарівну перлину природи – дендропарк і названо «Софіївкою».

Автор, письменник з м. Тального, де похована Софія Потоцька, сумує з приводу того, що ніхто не приходить на могилу Софії, що до імені найкрасивішої жінки XVIII ст. «вчепили» оте безсоромне слівце – «повія». Хто не вірить в любов, той найперше дослухається пліток. Вивчаючи архіви, листування того часу, написане про Софію – жінку, перед якою ставали на коліна королі, мало віриш нафантазованим байкам.

Автор пропонує встановити у «Софіївці» пам’ятник Любові, а над могилою Софії у Тальному спорудити капличку. Всім,хто вірить в любов, він присвячує цю книгу.

Колісник, В. І. Вознесенське : сторінки з історії села (село, події, люди). Ч. 2 / Василь Колісник, Петро Чорнобай. – Черкаси : Вертикаль, 2016. – 326 с. : іл.

Ця книга є продовженням попередніх видань, присвячених висвітленню історії села Вознесенське Золотоніського району. В ній досліджується історія села від початку ХХ ст. до 1941 р.

При написанні книги були використані письмові джерела, перекази, дослідження місцевих краєзнавців.

Автори видання не претендують на всеохоплююче висвітлення історії села. Написання повномасштабної, вичерпної історії Вознесенського – то справа майбутніх дослідників. Василь Колісник і Петро Чорнобай надіються, що кожен читач, який порине в сторінки книги, відкриє для себе щось нове, згадає давнє, але призабуте, проаналізує написане і зробить свої власні висновки.

Чупак, Т. Павутинова мелодія бабиного літа / Таміла Чупак ; [передм. С. Носаня]. – Черкаси : Чабаненко Ю.А., 2015. – 52 с.

Збірочка короткої прози поетеси, композитора і виконавця пісень Таміли Чупак. Мешканка чарівної Кам’янки вивилася прозаїком з витончено-чутливою поетичною душею. Як зазначає у передмові до книжки Сергій Носань, її слово дивує рідкісною чистотою і образною, поетичною одухотвореністю. Воно ні на чиє інше не схоже і нині рідко зустрічається в нашій сучасній прозі.

Ця «павутинова мелодія» проникливо зазвучить для багатьох шанувальників високого художнього слова.

Зінченко, Н. Г. Отаман Холодного Яру : [роман] / Сергій Зінченко. – Брустурів : Дискурс, 2015. – 148 с.

Історичний роман про одну зі сторінок повстання проти польського поневолення «Коліївщини». У книзі описані події визвольного руху на території Середнього Подніпров’я, яким керував один зі сподвижників Максима Залізняка – Семен Неживий.

Під час написання роману були використані матеріали польових досліджень працівників філіалу «Холодний Яр» Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» і краєзнавців Григорія Мироненка та Миколи Шмиголя.

Стрижиус, В. Ромашковий край : поезії / Василь Стрижиус. – Київ : Бджола, 2013. – 77 с.

Автор, директор садиби-музею В. Чорновола у с. Вільховець Звенигородского району, відомий як поет-лірик. У творах його збірки невмируща краса рідної природи органічно гармонує з вічними людськими цінностями та гострими проблемами соціуму. Несподівані метафоричні образи та актуальні сюжети, відлиті у майстерну риму, створюють неповторну атмосферу і дарують читачеві естетичну насолоду.

Кілька поезій присвячено дорогому серцю автора образу В’ячеслава Чорновола.

Краєзнавці Черкащини : біобібліогр. довід. : 25-річчю незалежності України присвяч. / Черкас. обл. орг. Нац. спілки краєзнавців України, Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького ; [упоряд. В. М. Мельниченко, Г. М. Голиш ; редкол. В. М. Мельниченко (голова) та ін.]. – Черкаси : Вертикаль, 2016. – 219 с. : іл. – Містить бібліогр.

До біобібліографічного довідника включено інформацію про відомих краєзнавців минулого і сьогодення, які зробили вагомий внесок у розвиток краєзнавства Черкащини. Довідник містить найсуттєвіші дані про життя та дослідницьку діяльність подвижників краєзнавства нашого краю, а також бібліографічні відомості про їхні найвагоміші праці. Усього у довіднику вміщено 204 статті 96 авторів.

Розрахований на науковців, викладачів, учителів, краєзнавців, аспірантів, студентів, учнів, усіх, хто цікавиться минулим свого рідного краю, життям і творчістю подвижників краєзнавства.

Чос, В. Г. Мої прекрасні земляки : нариси / Володимир Чос. – Черкаси : Чабаненко Ю. А., 2016. – 201 с. : іл.

Книгу складають нариси про жителів Городищини, написані автором упродовж багатьох років журналістської діяльності. Це розповіді про людей з багатим внутрішнім світом і цікавими долями, в яких відображена історія рідного краю. Кожного автор добре знає і поважає, гордиться дружбою з такими прекрасними земляками. Про хороших людей завжди варто писати, адже вони – наш золотий фонд.

Видання адресується широкому загалові читачів.

Воєнно-історичні студії викладачів Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (1995-2015 рр.) : анот. бібліогр. покажч. / Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького, Наук. б-ка ім. М. Максимовича; [уклад. В. О. Кірєєва, М. Г. Лисиця ; наук. ред. Г. М. Голиш]. – Черкаси : Видавн. від. ЧНУ, 2015. – 154 с. : іл.

Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького став одним із провідних центрів України щодо вивчення проблем історії Другої світової та німецько-радянської війни. Його викладачі впродовж 20 років плідно та невтомно працюють над складними проблемами воєнної історії, і це вилилось у значну кількість наукових видань і публікацій.

Покажчик містить майже 300 позицій бібліографованих праць. Це монографії, збірники, статті, довідкові видання, публікації в ЗМІ, тези та матеріали конференцій.

Особливістю видання є те, що цей покажчик укладено як анотований, а це посилює його інформативність.

Бібліографічний покажчик розрахований на науковців, викладачів, бібліотечних працівників, студентів, а також усіх, хто цікавиться воєнно-історичною проблематикою.

Денисенко, В. М. Життя у нас – суцільний анекдот: гуморист. вірші / Володимир Денисенко ; [післямова М. Василенка]. – Черкаси : Чабаненко Ю. А., 2013. – 97 с.

Це – третя збірка гумористичних поезій жителя селища Пальміра Золотоніського району, дипломанта багатьох конкурсів гумору і сатири.

Автор, безсумнівно, має талант гумориста. Соціально забарвлені його гуморески не просто смішні чи комічні, а викривають фальш нинішнього життя, аморальну поведінку верхів і низів.

Твори Володимира Денисенка подобаються читачам, вони потрібні нашому сьогоденню.

Доманицький, В. М. З науково-творчої спадщини. Кн. 4 / Василь Доманицький ; [уклад. і ред. В. Т. Поліщук]. – Черкаси : Чабаненко Ю. А., 2016. – 461 с.

Василь Миколайович Доманицький (1877-1910) – видатний вчений, наш земляк. Він народився і похований у с. Колодисте на Тальнівщині. Був багатогранною особистістю, наділеною великою працездатністю і самовідданістю в досягненні життєвих цілей. Проживши всього 33, роки залишив по собі велику науково-творчу спадщину.

До четвертої книги ввійшли його статті і рецензії, присвячені проблемам історії, археології, антропології. Особливий інтерес становлять упорядкована В. Доманицьким праця «Кобзари и лирники Киевской губернии в 1903 году» і написані ним праці з проблем організації кооперативного руху. Практично всі вміщені в книзі матеріали републікуються через сто й більше років, адже за комуно-більшовицьких часів не тільки спадщина, а й саме ім’я Василя Доманицького були під забороною.

Сьогодні майже вся науково-творча спадщина В. Доманицького повертається для пізнання, для дослідження, задля нашої вдячної пам’яті про цього видатного і жертовного українського подвижника.

Книга стане в нагоді науковцям, студентам, краєзнавцям.

Природа Черкаської області: роки й автори :хронол. покажч. Вип. 1 / НАН України, Держ. установа «Ін-т еволюц. екології НАН України» ; [упоряд. С. М. Конякін]. – Київ : ДІА, 2016. – 120 с. – (Черкащина заповідна).

Це перше бібліографічне зведення наукових видань, статей із періодичних видань, що висвітлюють загальний стан вивчення природних умов і ресурсів Черкаської області й конструктивно-географічні аспекти раціонального природокористування в цьому регіоні за часовий період 1853-2015 рр.

Покажчик містить дані про 1592 джерела, при цьому згадуються до 480 авторів. Представлено раритетні видання, зміст яких має значну цінність.

Видання адресується науковцям-геологам, географам, біологам, екологам, аспірантам, докторантам, студентам природничих спеціальностей вищих навчальних закладів, краєзнавцям, бібліотекарям, вчителям загальноосвітніх шкіл.

Корсунь-Шевченківська битва: сторінки історії : [присвяч. 70 роковинам з дня завершення Корсунь-Шевченків. наступ. операції / ред.-упоряд. А. Ю. Чабан, П. Я. Степенькіна]. – Корсунь-Шевченківський : Всесвіт, 2014. – 325 с., [28] с. іл.

У книзі подані спогади учасників та матеріали про учасників битви, що були включені до попередніх видань книг «Корсунь-Шевченківська битва», а також нові дослідження з історії операції, написані на підставі вивчення архівних джерел.

Редактори-упорядники включили до книги спомини безпосередніх учасників битви: Маршалів Радянського Союзу І. С. Конєва та М. В. Захарова, Головного маршала бронетанкових військ П.О. Ротмістрова, маршала авіації С. Я. Красовського та інших.

Як і в попередніх виданнях, збережено розділ «Вікопомне слово про героїв битви», який доповнено дослідницькими матеріалами співробітників Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника про безпосередніх учасників битви.

Видання стане важливим джерелом для досконалого вивчення дослідниками, викладачами, краєзнавцями, підростаючим поколінням героїчної сторінки з історії нашого народу – переможної Корсунь-Шевченківської битви.

Реабілітовані історією. Черкаська область. Кн. 9 / НАН України. Ін-т історії НАН України [та ін.] ; редкол. : Овчаренко С. М. [та ін.]. – Черкаси : Інтроліга ТОР, 2016. – 639 с. – (Реабілітовані історією).

Дев’ята книга – це чергове видання науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Черкаська область» про жертв політичних репресій тоталітарного режиму. Більшість архівних документів публікуються вперше. Вперше оприлюднено і довідки виселенців за межі села.

У нарисах і наукових дослідженнях використано архівні документи Державного архіву Черкаської області, архівів УСБУ та УМВС в Черкаській області.

Книга призначена для широкого кола читачів.

Дробний. І. С. Син мужицький. Золоте коріння… / Іван Дробний. – Черкаси : Інтроліга ТОР, 2016. – 215 с.

Автор книги, відомий на Черкащині письменник Іван Дробний, мешкає у м. Золотоноша і є почесним громадянином цього міста. Він – відмінник народної освіти УРСР, автор 14 книг поезії та прози, лауреат літературно-публіцистичної премії ім. Василя Симоненка.

Збірка «Син мужицький. Золоте коріння…» поєднала в собі спогади про зустрічі й спілкування з Василем Симоненком та його черкаським літературним оточенням: поетами Миколою Негодою і Миколою Єременком.

Окремий розділ книги складають нові твори автора. Є також нарис Вікторії Шапошник про творчість самого поета.

Видання буде цікавим прихильникам І. Дробного, В. Симоненка, М. Негоди, М. Єременка.