«Шевченковому роду – нема переводу» – презентація книги


10 травня 2017 року в рамках засідання краєзнавчого клубу «Моя Черкащина» відбулась презентація книги представника роду Великого Кобзаря Олександра Івановича Шевченка (м. Запоріжжя) «Шевченковому роду – нема переводу».

Автор книги спробував доторкнутися витоків Знаменитого Роду. Він зібрав матеріали, які розкривають сторінки життя його батька Івана Івановича Шевченка, правнука Тараса Шевченка, вчителя від Бога, директора з багаторічним стажем роботи в школах сіл Зеленої Діброви, Товстої та Моринців.

Науковий працівник Національного музею Тараса Шевченка, праправнучка Тараса Шевченка Наталка Лисенко розповіла про багаторічну працю автора, який віднайшов спогади, листи, документи, світлини представників однієї з гілок великої Шевченкової родини.

Присутні на презентації шевченкознавці, краєзнавці, працівники культури, родичі автора щиро дякували Олександру Івановичу за його працю, бажали успіхів та нових знахідок у дослідженні родового дерева Великого Кобзаря.

Голова Обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професор Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького В.М. Мельниченко підкреслив важливість дослідження родоводів з метою виховання у молоді любові до рідної землі, утвердження єдності поколінь.