Засідання краєзнавчого клубу «Моя Черкащина», присвячене Всеукраїнському Дню краєзнавства

 

25 травня 2017 року у бібліотеці відбулося чергове засідання краєзнавчого клубу «Моя Черкащина», присвячене Всеукраїнському Дню краєзнавства, який вперше в Україні відзначається 28 травня.

Про історію краєзнавчого руху на Черкащині, ілюструючи слайдами, розповів голова Обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького В.М. Мельниченко. Василь Миколайович у своїй розповіді приділив увагу подвижникам краєзнавства Черкащини, зокрема Т. Мовчанівському з Умані, С. Терещенко та М. Іванченку зі Звенигородщини, О. Найді з Чигиринщини, І. Сорокопуду з Канева, П. Сосі, Ф. Непийводі, М. Щербині з Черкас та іншим. У виступі мова йшла і про сучасні справи краєзнавців області.

Голова конкурсної комісії з присудження обласної премії імені Михайла Максимовича, професор Черкаського державного технологічного університету В.М. Лазуренко повідомив, що з 1994 року її лауреатами стали 27 краєзнавців та 12 авторських колективів Черкащини. Доповнив розповіді про краєзнавців директор наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, дослідник Золотоніського краю Г.М. Голиш.

Про досягнення та здобутки краєзнавців Кам’янщини гості почули від голови районної організації Національної спілки краєзнавців України О.Г. Шамрая та директора Кам’янського державного історико-культурного заповідника Г.М. Таран. Заступник директора заповідника з наукової діяльності Т.П. Чупак виконала власні пісні про Кам’янку.

Автор книги про Т. Осьмачку, письменник і краєзнавець С.П. Мошенський, житель с. Ротмистрівки Смілянського району є новим членом Спілки краєзнавців, але вже не менш заслуженим. Прочитані ним власні твори не залишили байдужим нікого.