Польські народові читання у бібліотеці

 

2 вересня у приміщенні бібліотеки вже вдруге відбулася всепольська акція «Національне читання» (Narodowe Czytanie). У заході взяло участь понад 120 представників районів і міст Черкащини, науковці, діячі культури та польська громада міста Черкаси. З творчістю та життєвим шляхом Станіслава Виспянського, автора драми «Весілля», яка була винесена для читання, познайомила присутніх науковець ЧНУ ім. Б. Хмельницького Галина Клименко. Гостею заходу була консул консульського відділу Посольства республіки Польща в Києві пані Клаудіа Теноді, яка розпочала читання. Фрагменти драми польською мовою читали члени товариства «Польського культурного центру ім. Кароля Шимановського», журналісти, голова Черкаської обласної спілки письменників Володимир Ткаченко, ректор Черкаського національного університету Олександр Черевко, а також учні суботньої школи польської мови. Актори Черкаського музично-драматичного театру зіграли уривок із п’єси. Присутні одержали унікальний сертифікат, який підтверджує їх участь у Національних читаннях.

До уваги присутніх була запропонована виставка літератури польською мовою з фонду бібліотеки, яка була своєрідним мостом у світ польської культури, літератури.

Фіналом заходу було підписання «Меморандуму про співпрацю між Обласною універсальною науковою бібліотекою імені Тараса Шевченка та Черкаською обласною організацією «Польський культурний центр ім. К. Шимановського».