Всеукраїнському дню бібліотек колектив присвятив тижневу творчу акцію «Ми цікаві світові – світ цікавий нам» (25 – 30 вересня).

Вже з вестибюлю відвідувачі потрапляли в загадковий бібліотечний світ. Селфі-зона з осінніми мотивами давала можливість зробити ряд цікавих фото.


__________

Книжково-ілюстративна панорама «Яскрава палітра книжкового світу» представляла видання з фондів бібліотеки у розділах «Літературні перлини Черкащини», «З арсеналу сучасного читання» (книги сучасних українських авторів та твори всесвітньої літератури в українських перекладах). Переконатися, що формат не має значення допомагала однойменна панорама, де були зібрані найменші та найбільші за форматом книги. Підбірка видань «Доторкнутися до прекрасного» відкрила користувачам бібліотеки таємниці чарівного світу декоративно-прикладного мистецтва та сучасного ландшафтного дизайну. А у розділі «Бібліотека без бар’єрів» вперше демонструвалися видання для незрячих дітей та дітей з вадами зору, які надійшли до бібліотеки завдяки соціально-освітньому проекту «Книга Брайлем».

Слайд-презентація «Бібліородзинки з усього світу» розповідала про книги від рукописних до електронних, їх друге життя та присвячені їм пам’ятники, про незвичайні бібліотеки світу, книжковий стрит-арт.

 


Інформаційний стенд «Чи знаєте ви, що…», знайомив з історією бібліотеки, цікавинками зі збірки Г. Маценка «Україна в цікавих фактах: культура і мистецтво», крилатими висловами з кінофільмів про бібліотеки та бібліотекарів, давав можливість перевірити себе в тесті «8 типів читачів. Хто ти?».

 27 вересня відділ документів з гуманітарних та природничих наук зустрів учнів вищого професійного училища №21 та загальноосвітньої школи №4 на правовому лекторії «Європейський вимір української освіти». Захід проведено спільно з Головним територіальним управлінням юстиції в Черкаській області. Його спеціалісти Марина Рябініна та Тетяна Брикун розповіли про основні аспекти реформування загальної середньої освіти в Україні та умови вступу до вишів Європи.

 


28 вересня відбулося урочисте відкриття нової експозиції картин відомого черкаського художника, заслуженого діяча мистецтв України Віктора Івановича Клименка. У ній 8 чудових картин, що зображають безмежно прекрасний світ природи, українські краєвиди Майстра.

Тепло і щиро говорили про художника відповідальний секретар обласної організації національної Спілки художників України Роман Кравчук, мистецтвознавець, завідувачка фондами обласного художнього музею Ольга Подосьонова, а творчу родину представляла дочка Ксенія Вікторівна Клименко.


__________

Цього ж дня відділ краєзнавства організував для студентів-істориків Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, бібліотечних працівників та користувачів презентацію книги Дмитра Куштана та Валерія Ластовського «Археологія та рання історія Черкас». З детальною розповіддю про археологічні розкопки на території міста виступив один із авторів книги – співробітник Інституту археології НАН України (м. Київ), кандидат історичних наук Дмитро Куштан. Його виступ супроводжувався мультимедійною презентацією. Про заснування м. Черкаси і походження його назви під час веб-конференції розповів професор кафедри міжнародних відносин Київського університету культури і мистецтв, доктор історичних наук Валерій Ластовський, який написав другу частину книги. Увазі присутніх була запропонована книжково-ілюстративна виставка «Черкаси: роки і століття».


__________

«Таким я бачу світ» – так називається виставка витинанок, презентація якої відбулася також 28 вересня у відділі документів з економічних, технічних та сільськогосподарських наук. Автори виставки – керівник гуртка Центру роботи з обдарованими дітьми Ірина Снісаренко та її талановиті вихованці. Вони показали оригінальні витинанки, виготовлені власноруч. Захоплення присутніх викликали вироби на шевченківську тематику, флористичні мотиви, сюжети на теми українських народних казок. Захід відвідали студенти політехнічного технікуму, художньо-технічного коледжу, гуртківці Центру.


__________

30 вересня зустрів своїх гостей Інформаційно-культурний центр «Вікно в Америку». Успіх у користувачів мала виставка книг та кіноверсій на електронних носіях «If you liked the movie, you will love the book». У любителів літератури та кіномистецтва найбільшим попитом користувалися твори «Гаррі Потер» Д. Роулінг, «Великий Гетсбі» С. Фітцжеральда та «Хоббіт» Дж. Р.Р. Толкина. Молодші відвідувачі Центру переглядали улюблені мультфільми «Льодовиковий період» та «Пригоди Шрека»

 


Протягом тижня всі бажаючі брали участь в оглядових екскурсіях «Бібліотека – твоє вікно у світ». Відвідувачів знайомили з інформаційними ресурсами сучасної книгозбірні, сервісними послугами, виставками та переглядами видань, які пропонував кожний відділ бібліотеки.

 


__________

Традиційними були акції добрих справ: «Стань читачем бібліотеки!» (безкоштовне оформлення реєстраційних документів), «Поверни книгу до бібліотеки!» (без стягнення пені за читацьку заборгованість), «Подаруй книгу бібліотеці!».

Завершенням святкового тижня став марафон індійського кіно.