«Лікар, вчений та духовний проповідник Святий Лука Кримський» – презентація книжково-ілюстративної виставки

12 жовтня 2017 року


12 жовтня у відділі документів з гуманітарних та природничих наук відбулася презентація книжково-ілюстративної виставки «Лікар, вчений та духовний проповідник Святий Лука Кримський», яка зібрала всіх, кого зацікавила унікальна особистість Святителя Луки Кримського – лікаря, а водночас священнослужителя, відомого в миру як Валентин Войно-Ясенецький. На виставці були представлені книги, періодичні видання з фондів бібліотеки та фотодокументи з особистого архіву завідувачки редакції науково-просвітницьких програм телерадіокомпанії «Рось», члена Національної спілки журналістів України, учасника природної школи «Здоров’я» Галини Компанієць. Яскравим доповненням до виставки була експозиція дитячих малюнків із зображенням Святого Луки.

Захід було розпочато переглядом документального фільму «Святий Лука Кримський». Зустріч продовжила пані Галина. Спираючись на архівні матеріали, представлені на виставці, вона розповіла присутнім про життя і діяльність Святого Луки Кримського, який зміг поєднати в собі дві різні галузі – медицину і релігію, підкреслила, що його доля безпосередньо пов’язана з Черкащиною, де він працював простим сільським лікарем, а згодом став хірургом зі світовим ім’ям. Вона наголосила, що незабаром вийде в світ книга про Св. Луку «Життя і чудотворіння професора, доктора медичних наук, хірурга, Архієпископа Луки (Войно-Ясенецького)».

На завершення заходу гості отримали в дарунок книгу проповідей та висловлювань Святого Луки «Головне в житті – завжди робити добро».