«Історія Нового часу: Епоха Реформації» – книжково-ілюстративна виставка до 500-річчя Реформації

24 жовтня 2017 року

 

У 2017 році весь світ відзначає 500-річчя Реформації, яка докорінно змінила історію середньовічної Європи. Адже реформи відбулися не лише в духовному, але й у культурному, економічному та політичному житті суспільства. Протестантські країни стали світовими лідерами соціального та економічного розвитку й залишаються такими донині.

В Україну Реформація прийшла пізніше. На жаль, у XVI – XVII ст. вона не змогла утвердитися на українській землі, але її ідеї вплинули на нашу історію та життя суспільства.

З огляду на це Рада Євангельських Протестантських Церков України 2017 рік проголосила роком Реформації й ініціювала проведення в Україні заходів, спрямованих на підвищення рівня духовності та освіченості громадян. Таку ініціативу підтримав Президент України Петро Порошенко, який підписав Указ №357 «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації».

До цієї дати у вестибюлі бібліотеки розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Історія Нового часу: Епоха Реформації». На ній представлені матеріали, які допоможуть знайти відповіді на ряд питань: що стало причиною успіху країн, які цінності й система переконань людей вплинули на формування найпотужніших економік світу, захисту прав людини, наукових відкриттів, найефективніших моделей управління та систем освіти, а також про роль протестантських церков в історії України.