«Розстріляне відродження»: Михайло Бойчук та його школа» – мистецький тиждень

24-26 жовтня 2017 року


В кінці жовтня мистецьким тижнем «Розстріляне відродження»: Михайло Бойчук та його школа» бібліотека відзначила дві дати – 135 років від дня народження митця і 80 років з дня його страти.

Михайло Львович Бойчук – видатний український художник-монументаліст, графік, засновник національної школи монументального мистецтва, один з фундаторів нинішньої Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури України. З його іменем пов’язане виникнення творчого об’єднання художників-монументалістів, відомих як «бойчукісти».

Протягом тижня у відділі мистецтв для відвідувачів діяла книжково-ілюстративна виставка, присвячена «бойчукістам». Вона презентувала монографії, статті, світлини, художню спадщину М. Бойчука та його послідовників. У рамках заходу пройшло дві мистецькі зустрічі. Гостями відділу були студенти технічно-художнього коледжу і музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського. Вони з цікавістю слухали головного бібліотекаря Наталію Ребякову, яка розповідала про долі яскравих творчих особистостей, загублене мистецтво, втрачені можливості, взаємини художника та влади. Розповідь супроводжувалася слайд-переглядом та відео-фільмом «Михайло Бойчук».