Краєзнавчий клуб «Моя Черкащина» запросив на презентацію книги В. Козоріза

15 листопада 2017 року


15 листопада краєзнавчий клуб «Моя Черкащина» запросив на презентацію книги «Льонообробне виробництво у Драбівській економії Барятинських та роль Анрі Ле Докта», автором якої є журналіст, краєзнавець Віктор Петрович Козоріз, уродженець с. Великий Хутір Драбівського району.

Про автора книги та її створення розповів голова правління Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького В. Мельниченко. Про історію виникнення та розвиток льонообробного виробництва у драбівській економії князів Барятинських, яке існувало тут з 1862 по 1914 роки, повідав присутнім автор книги. Він вперше проаналізував роль в організації цієї справи бельгійського агронома-інженера Анрі Ле Докта, який у 1862-1872 роках разом з родиною мешкав у містечку Драбів.

Директор наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Г. Голиш відзначив великий внесок цієї книги в розвиток історії промисловості на Черкащині та подякував за таке цінне видання.

Автор книги висловив велику вдячність присутньому у залі депутату Черкаської обласної ради Г. Плічку, який разом з директором ТОВ «Гранекс-Черкаси» Томом Ван Гоi виступили спонсорами книги.