«Культурна спадщина України» – книжково-ілюстративна виставка

3 лютого 2018 року


2018 рік в Європі оголошено Роком культурної спадщини. В нашій країні ця ініціатива має підтримку та власний розвиток: підготовлено проект Указу Президента України про оголошення 2018 року – Роком охорони культурної спадщини в Україні.

Світова Конвенція з охорони всесвітньої спадщини вступила в дію у 1975 р. Згодом було створено Список об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. До нього увійшли й унікальні об’єкти, розташовані на території України: Софійський собор, Києво-Печерська лавра, церква Спаса-на-Берестові; історичний центр Львова; резиденція митрополитів Буковини і Далмації; дуга Струве; букові праліси Карпат; дерев’яні церкви Карпат; Херсонес Таврійський.

Виставка «Культурна спадщина України» містить текстові та ілюстративні матеріали про ці визначні об’єкти. Окремий розділ присвячено пам’яткам Черкащини, які входять до Державного реєстру нерухомих пам’яток України: Успенський (Юріївський) собор у Каневі; Іллінська церква у Суботові; Національний дендрологічний парк «Софіївка» в Умані.