«Роль і доля жінки в історії» - заняття Просвітницької студії «Літера»

15 лютого 2018 року


14 лютого на зустріч у Просвітницьку студію «Літера» зібралося неочікувано  багато чоловіків, що й не дивно: йшлося про роль жінок у світовій історії та їх долі – величні і трагічні.

«Можновладці усіх часів майже завжди у своїх діях виконували бажання чи волю жінок», - переконаний професор Володимир Шпак, доктор філософських наук, заслужений працівник освіти України, який і провів це заняття.

Професор розповідав особисті історії національної героїні Франції Жанни д’Арк і шотландської королеви Марії Стюарт. Слухачі здивовано дізналися, яку роль у наближенні Великої французької революції зіграла модистка королеви Марії-Антуанетти Роза Бертен, і чому офіційну фаворитку Людовика ХV маркізу де Помпадур історики назвали «першою жінкою прем’єр-міністром».

Студійці отримали багато матеріалів для роздумів: дивний життєвий вибір дочки губернатора С.-Петербургу Софії Перовської, який привів її на ешафот, покарання Фані Каплан за ще й досі недоказаний злочин…

Розповідь була ілюстрована медіасупроводом з картинами Боттічеллі, П’єро ді Козимо, Франциска Гойї, які увічнили свій ідеал жіночої краси і волелюбності.