Етнографічна година у відділі мистецтв

21 лютого 2018 року

 

У відділі мистецтв відбулася етнографічна година за участю О. Холоєвського, автора книги про Григорія Івановича Калиновського.

Г. Калиновський – один з перших українських етнографів другої половини 18 ст., автор книги «Опис весільних українських простонародних обрядів…».. Книга була надрукована у 1777 році в Санкт-Петербурзі. І це був перший фаховий опис українського весілля

Дослідник і читач нашої бібліотеки О.Т. Холоєвський вивчив, дослідив та опублікував нові матеріали про Г.І. Калиновського та його працю у своїх збірках: «Григорій Іванович Калиновський та його знаменита книга «Опис весільних українських простонародних обрядів – визначна історична пам’ятка українства. Кролевеччина – унікальний куточок українства» (Черкаси, 2017 р.). Автор презентував та подарував свої книги бібліотеці.

Для відвідувачів діяла етнографічна книжково-ілюстративна виставка «Україна духовна», яка представляла книги, ілюстрації, пісенні збірки з етнографії та весільної обрядовості українців. Ці матеріали значно розширюють відомості про народні звичаї та обряди.