«Нерозгадана таємниця алхімії» - заняття Просвітницької студії «Літера»

1 березня 2018 року


28 лютого подорож у лабіринти алхімії для слухачів Просвітницької студії «Літера» розпочалася зі знайомства з картинами старих майстрів фламандської школи живопису, на яких зображені таємні лабораторії алхіміків. Візуальний образ допоміг студійцям зануритись у дивовижний світ пошуку філософського каменю безсмертя та перетворень металів на золото.

Але, насправді, це дуже спрощений погляд на алхімію, бо алхіміки були справжніми вченими, мудрецями та філософами. Це довів своєю приголомшливою розповіддю професор Олександр Лещинський, який протягом багатьох років вивчав цю тему.

Алхіміки зробили велику кількість відкриттів, спростували багато сталих істин. Їх девіз «Наше золото – це не золото черні» багато про що говорить.

Викладач провів змістовний екскурс в історію та географію алхімії, в її зв’язок з даосизмом у Китаї та йогою в Індії; розтлумачив, як з алхімії виникла теорія «колективного несвідомого» Карла Юнга та ідея всесвітнього тяжіння Ісаака Ньютона, якого взагалі називали «першим вченим та останнім магом». Цікавою ілюстрацією розповіді став уривок з фільму британських дослідників «Запретная история. Алхимики и Исаак Ньютон».