«Музи великих художників. Роден. Модільяні» – заняття Просвітницької студії «Літера»

19 квітня 2018 року


11 квітня затишним надвечір’ям слухачі Просвітницької студії «Літера» познайомилися ще з двома історіями кохання: геніального скульптора Огюста Родена і Амедео Модільяні – Майстра, з якого розпочався живопис ХХ століття.

«В усі часи життєдайним джерелом натхнення для великих митців були жінки-музи», – почала свій відео-екскурс головний зберігач фонду Черкаського художнього музею Ольга Подосьонова. Вона розповіла про романтичні відносини Модільяні з Анною Ахматовою, яку художник зобразив на шістнадцяти малюнках і подарував поетесі; англійською журналісткою Беатріс Хастінгс, з якою його позв’язували палкі стосунки; Жанною Ебютерн, його майбутньою неофіційною дружиною, яка не захотіла жити без коханого і покінчила життя самогубством після передчасної смерті Модіяльяні.

Слухачі дізнались про творчий спадок Родена, якого називають поетом бронзи і каменю. Тридцятирічне подружнє життя з Розою Бьоре супроводжувалося чисельними адюльтерами Майстра. Його коханок-натурниць Адель Абруцезе, Гвен Джон і Каміллу Клодель легко розпізнати у всесвітньовідомих скульптурах «Вічна весна», «Поет і муза», «Поцілунок».