Бібліотечна локація Черкаського книжкового фестивалю «МАЕСТРО»-2018

23 квітня 2018 року


З 20-го по 22 квітня в місті пройшов Черкаський книжковий фестиваль «МАЕСТРО»-2018. Вже вдруге фестиваль зібрав кращих видавців, авторів, копірайтерів, громадських діячів, серед спікерів-учасників якого були Макс Кідрук, Оксана Забужко, Дара Корній, Артем Чех, Артем Положій. Протягом трьох днів всі бажаючі мали можливість познайомитися з книжковими новинками, послухати цікаві лекції, взяти участь в оригінальних перформансах, весело й змістовно провести свій вільний час.

Однією з локацій фестивалю стала Обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка, працівники якої 21-го квітня запропонували своїм відвідувачам комплекс заходів.

Для презентації журналу «Слово жінки» до бібліотеки завітали його головний редактор Ганна Земко (м. Київ) і героїня одного з номерів – скульптор, письменниця, педагог зі Львова Катерина Немира. Розповіді про створення журналу, його головну мету, теми, що висвітлюються на його сторінках, його героїнь пройшли в невимушеній, жвавій, цікавій атмосфері.

 

__________

Спеціальний проект Черкаського книжкового фестивалю «Книга як арт-об’єкт: єдність письменника та художника» відбувся у відділі мистецтв. Активними учасниками мітапу стали співавтори цього проекту – викладачі та студенти кафедри дизайну Черкаського державного бізнес-коледжу (ЧДБК). На зустрічі обговорювалося коло професійних питань, пов’язаних з процесом створення книги: сучасні вимоги до художнього оформлення, існування книжкової ілюстрації на перетині авторства письменника та художника, особливості сприйняття друкованих та електронних видань, практичний досвід дизайнерів-поліграфістів.

Молоді дизайнери та поліграфісти зацікавлено слухали розповідь знаного майстра книжкового мистецтва, заслуженого художника України Віктора Олексенко про особливості створення цілісного художнього образу видання. Надзвичайним був виступ відомого видавця Юлії Чабаненко, присвячений практичним аспектам створення книги – від роботи з автором до процесу друку. Корисним виявився практичний досвід молодих дизайнерів, які почали працювати у цій царині – Романа Шпильового та Маргарити Кичатої. Важливість фахової підготовки підкреслили завідувач кафедри дизайну ЧДБК Валентина Музиченко та старший викладач кафедри дизайну Черкаського державного технологічного університету Олена Галицька.

В контексті зустрічі доречними були стислий історико-філософський екскурс в історію книжкового мистецтва від модератора зустрічі, головного бібліотекаря відділу мистецтв Наталії Ребякової та проекти книжкових видань студентів ЧДБК.

Зацікавленість всіх гостей викликали видання з фонду бібліотеки – рідкісні, факсимільні та сучасні, незвичайні за формою або художнім оформленням.

 

__________

Чудову концертну програму «Мелодії рідному місту» подарували гостям бібліотечної локації студенти Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського. В їх виконанні користувачі бібліотеки та гості із задоволенням прослухали твори для саксофону, гітари, кларнету й вокалу.

 

__________

«Місто абрикосового цвіту» – під такою назвою цього дня пройшов краєзнавчий вернісаж, присвячений минулому і сьогоденню міста. А розпочався він презентацією художньої виставки «Черкаси очима митця». Про картини й роботу над ними розповіли художники Віктор Олексенко і Віктор Снісаренко. Серед представлених на виставці картин – їх роботи й роботи черкаських художників Івана Бондаря, Анатолія Куксова, Романа і Олесі Кравчуків, Максима Гладька.

 

__________

Абрикосові насадження – візитівка обласного центру. Краєзнавець і поет Микола Борщ присвятив місту свій вірш «Дивним дивом в Черкасах цвітуть абрикоси».

Історик, краєзнавець, журналіст Борис Юхно презентував свою книгу «Ретро Град», коментуючи рідкісні світлини Черкас зі своєї колекції. Він дав відповіді на запитання гостей вернісажу.

Відомий в Україні і за кордоном археолог і краєзнавець Михайло Сиволап, який є натхненником і директором Черкаського міського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини, розповів про давнє минуле міста і презентував свій музей і його експонати.

Молоді краєзнавці-дослідники, журналісти Громадського телебачення Олексій Хуторний і Олексій Шандра представили власний проект «На районі» з демонстрацією фільмів про мікрорайони міста – «Митницю» та «Казбет».

Для гостей вернісажу були організовані фотозона, ретрофотосушка «Старі Черкаси», слайд-шоу «Мої Черкаси».

Завершилася зустріч «солодкими хвилинами» – спілкуванням за чаєм з абрикосовим варенням.