Вечір пам’яті Ірени Сендлер у бібліотеці

22 червня 2018 року


22 червня в День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні у бібліотеці відбувся вечір пам’яті Ірени Сендлер – Праведниці народів світу, яка в роки окупації Польщі фашистами врятувала життя майже шести тисяч людей, 2500 з яких – єврейські діти. Сейм Польщі проголосив 2018 рік роком пам’яті Ірени Сендлер.

У бібліотеці зібралася численна аудиторія представників польської та єврейської громад, творчої інтелігенції міста. Ведучий вечора Геннадій Лінєвич, голова правління Польського культурного центру ім. Кароля Шимановського, запросив до слова Дмитра Співаковського – директора благодійного фонду «Турбота поколінь», Давида Летічевського – голову правління Черкаської міської громадської організації «Об’єднана єврейська громада», почесного гостя вечора Дмитра Корса – II секретаря Посольства Ізраїлю в Україні та інших.

З виступів присутні дізналися проникливу історію життя та героїчного подвижництва звичайної польської жінки, переглянули документальний фільм про неї «Історія Ірени Сендлерової».

Завідувач відділу документів з гуманітарних та природничих наук О. Журавльова презентувала книжково-ілюстративну виставку «Пам’ять тривожить душу», яка представляла книги, фото-альбоми та статті із періодичних видань про жахливі події в роки Другої світової війни, трагедію Голокосту, життя в окупації на Черкащині та документа про Ірену Сендлер.