Всепольське читання у бібліотеці

10 вересня 2018 року


8 вересня у приміщенні бібліотеки вже втретє відбулася всепольська акція «Національне читання» (Narodowe Czytanie). Захід зібрав понад 100 учасників – представників Польської громади Черкащини, науковців, діячів культури та інших громад міста Черкаси.

Польська громада традиційно долучилася до цієї літературної естафети, що має на меті популяризацію шедеврів польської літератури у світі. Книгою Національного читання 2018 року стала повість «Провесна» відомого польського письменника і драматурга Стефана Жеромського.

Гостями заходу, що розпочали читання улюблених фрагментів з твору, були керівник консульського відділу посольства Республіки Польща у Києві Бартош Яблонський, волонтер з Польщі, викладач польської мови Уршула Адамська та настоятель парафії Римсько-католицької церкви в Черкасах отець Олександр Гурський.

З творчістю та життєвим шляхом Стефана Жеромського познайомила учасників заходу завідувач відділу документів іноземними мовами бібліотеки Олена Гаркуша. Увазі присутніх була запропонована виставка польської літератури з фонду бібліотеки.

Завершилася акція концертом українсько-польської музики і пісні у виконанні Черкаської капели бандуристів ім. Т. Шевченка.