120 років з читачами

18 квітня 2019 року


2019 – рік відзначення 120-річчя заснування Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка та 65-річчя надання їй статусу обласної. Цій події присвячено бібліотечну експозицію «Черкаська ОУНБ: 120 років з читачами». Вона розгортає перед відвідувачами шлях розвитку від першої публічної бібліотеки м. Черкаси 1899 року до сьогодення. Зроблено акценти на дати, які стали кроками зростання книгозбірні, представлено сузір’я портретів фундаторів бібліотеки, перлини бібліотечного фонду – книжкові пам’ятки.

Відділ наукової інформації та бібліографії запропонував виставку «Шлях бібліотеки у її виданнях» – бібліографічні посібники, соціологічні дослідження, науково-методичні матеріали, видані бібліотекою, починаючи з 50-х рр. ХХ ст..

«Авторські подарунки» – таку назву має міні-виставка книг з автографами, які з вдячністю одержала в дарунок бібліотека від письменників, істориків, краєзнавців. Щороку збагачують фонд бібліотеки дарунки В. Поліщука, В. Жадька, В. Мельниченка, Т. Нераденко та інших шанованих науковців. Назавжди в бібліотеці залишаться автографи А. Пашкевича, С. Носаня, М. Негоди, матері та сестри Ю. Гагаріна, а також сучасників – М. Кідрука, М. Слабошпицького та інших.

Привертають увагу користувачів банери, які представляють сучасну бібліотеку, як місце цікавих та пізнавальних зустрічей: кіноклуб «Книга на екрані», бібліокафе «Візаві», Просвітницька студія «Літера», краєзнавчий клуб «Моя Черкащина» і ціла низка розмовних студій і кіноклубів Інформаційно-культурного центру «Вікно в Америку».

Книжкова виставка «Мозаїка книжкових новинок» містить видання, які бібліотека отримала протягом 2018 року. Серед них: сучасна українська література, видання зарубіжних авторів в українських перекладах, навчальна та довідкова література з різних галузей знань, книги з краєзнавства, чудові видання іноземними мовами, новинки дитячої літератури.

Виставка «Бібліотекар – натхненність та креатив» стала своєрідним джерелом світла, наснаги, гармонії, творчості. «Ви вмієте не тільки бути бібліотекарями, але й власноруч творити», – так відгукнулись про виставку користувачі бібліотеки.