«Публічні бібліотеки Черкащини: історичні аспекти та вектори розвитку в контексті реформ» – обласна науково-практична конференція

18 квітня 2019 року


11 квітня 2019 року Черкаською обласною універсальною науковою бібліотекою імені Тараса Шевченка за сприяння Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю обласної державної адміністрації, обласного відділення Української бібліотечної асоціації було проведено обласну науково-практичну конференцію «Публічні бібліотеки Черкащини: історичні аспекти та вектори розвитку в контексті реформ», приурочену 120-й річниці з часу заснування бібліотеки та 65-річчю надання їй статусу обласної.

У роботі конференції взяли участь представники влади, керівники та працівники обласних бібліотечних закладів, директори ЦБС та їх заступники по роботі з дітьми, очільники публічних бібліотек об’єднаних територіальних громад (ПБ ОТГ), краєзнавці, представники інших закладів культури.

Директор ОУНБ Л. Капкаєва у своєму виступі «Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка – 120 років визнання та перетворень задля громади» окреслила основні історичні етапи, характерні особливості, тенденції становлення, динаміку та пріоритети розвитку закладу. Вона підкреслила провідну роль бібліотеки як методичного центру у розбудові бібліотечної справи на Черкащині, у впровадженні новітніх технологій, соціально-корисних ініціатив і сервісів у книгозбірнях регіону, у розширені професійної компетентності бібліотечних працівників, проаналізувала здобутки та визначила основні вектори діяльності бібліотечних закладів області на майбутнє.

Бачення інноваційного розвитку бібліотек для дітей та пріоритетів бібліотечного обслуговування молоді в період глобальних викликів у суспільстві висвітлили директор обласної бібліотеки для дітей Л. Ушакова та директор обласної бібліотеки для юнацтва ім. В. Симоненка О. Федоренко.

Про структурні зміни у бібліотеках, виклики та можливості в ході реформи децентралізації йшлося у виступі Л. Пономаренко, завідувачки публічної бібліотеки Єрківської ОТГ.

Питання ролі бібліотек як осередків формування національної культури, патріотизму та духовності, в реалізації завдань інформаційної соціалізації через неформальну освіту підняли директори Уманської МЦБС Л. Чупряк і Смілянської МЦБС І. Огус.

Учасники прийняли рекомендації науково-практичної конференції.