«Нотр-Дам де Парі: освідчення в любові» – заняття Просвітницької студії «Літера»

29 квітня 2019 року


Болем в серцях мільйонів людей в усьому світі відгукнулися події, що сталися 15 квітня у Парижі, коли вогонь страшної пожежі знищував святиню християнства – старовинний Собор Паризької Божої Матері. Викладачі і слухачі Просвітницької студії «Літера» зібралися 24 квітня, щоб разом згадати величний Нотр-Дам де Парі, його історію і красу.

Модератор студії Інна Максимович познайомила присутніх з ретроспективою питання, перегорнула сторінки відомого роману Віктора Гюго, пов’язаного безпосередньо з Собором Паризької Божої Матері, та наголосила, що саме Гюго зумів привернути увагу цілої нації до проблем Собору-символу та фактично врятував Нотр-Дам у ХІХ ст.

Завідувач відділу мистецтв Наталія Ребякова торкнулася у своїй розповіді архітектурних шедеврів Праматері паризьких церков та провела віртуальну екскурсію внутрішньою будовою католицького храму.

З повідомлення старшого наукового співробітника Черкаського обласного художнього музею Марини Бугері слухачі дізналися про найцінніші реліквії, що століттями зберігалися у Соборі – ті, що вдалося врятувати і ті, що втрачені назавжди.

Наостанок присутнім було запропоновано відеоролик з найпопулярнішою піснею французько-канадського мюзиклу «Нотр-Дам де Парі».