«Трансформація діяльності бібліотек в умовах створення об’єднаних територіальних громад» – обласна школа методистів

19 червня 2019 року


На базі Христинівської центральної бібліотеки 12 – 13 червня Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка за сприяння Черкаського обласного відділення Української бібліотечної асоціації провели чергові заняття в обласній школі методиста за темою «Трансформація діяльності бібліотек в умовах створення ОТГ».

У роботі Школи взяли участь директори, завідувачі методичними відділами Христинівської, Монастирищенської, Жашківської, Уманської ЦБС, бібліотечні працівники Тальнівського району, представники бібліотек Тальнівської, Бузівської, Соколівської, Паланської, Дмитрушківської об’єднаних територіальних громад. Учасників Школи привітав перший заступник голови Христинівської райдержадміністрації В. Валюк, який підкреслив, що бібліотеки, як складова громади, трансформуються в інформаційні та соціокультурні центри. Наголосив, що керівництво ОТГ, підтримуючи бібліотеки, тим самим турбується про духовний, інтелектуальний і матеріальний розвиток членів громади.

Тему методичного супроводу бібліотек ОТГ «Співпраця ЦРБ та бібліотек ОТГ в умовах децентралізації» висвітлила завідувачка науково-методичного відділу ОУНБ імені Тараса Шевченка Н. Вітавська. Консультацію щодо нових соціальних нормативів забезпечення населення публічними бібліотеками надала головний бібліотекар цього ж відділу Т. Долгушина.

У другий та третій день роботи Школи бібліотечні працівники центральних бібліотек і публічних бібліотек ОТГ у форматі «Печа-куча» презентували свой досвід становлення закладів в межах ОТГ, ділилися проблемами та досягненнями,що відбулися, оцінювали та порівнювали свою роботу із здобутками своїх колег.

До участі в заході долучилися заступник голови районної ради Л. Федичканич, начальник відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації Г. Кошель.