«Довженкова осінь» – кінозустрічі у Кіноклубі «Книга на екрані»

17 вересня 2019 року


11 вересня виповнилося 125 років від дня народження геніального режисера, письменника і мислителя Олександра Довженка. З нагоди ювілею великого українця Кіноклуб «Книга на екрані» Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка спільно з Черкасиоблкіно запропонували черкащанам змістовну святкову програму «Довженкова осінь», яка тривала 4 дні.

Розпочався проект 11 вересня у стінах бібліотеки. Модератор Кіноклубу «Книга на екрані» Інна Максимович розповіла глядачам про творче кредо Майстра, поетичне сприйняття світу людиною, яку називали «Гомером світового кіно». В залі лунали спогади сучасників про Довженка-митця і Довженка-людину.

З творчою манерою Довженка-письменника гостей познайомила провідний бібліотекар Віра Кулагіна, запропонувавши присутнім уривок з кіноповісті «Зачарована Десна».

Глядачі мали змогу розширити свої пізнання про Довженка, переглянувши документальні стрічки: «Обличчя української історії. Олександр Довженко» та «О. Довженко. Роздуми після життя».

Спеціальним гостем проекту був заслужений працівник культури України, член правління Національної Спілки кінематографістів України та голова її Черкаського осередку – Олександр Деньга.

Проект «Довженкова осінь» було продовжено 12 та 13 вересня на майданчику Черкасиоблкіно, де до уваги черкащан запропонували великий ретроспективний показ фільмів видатного режисера. Модератор заходу – директорка Черкасиоблкіно Алла Демченко.

І на завершення довженківських зустрічей 14 вересня, у День українського кіно, бібліотека запросила своїх глядачів на перегляд стрічки «Земля» (1930 року), що вивела вітчизняне кіно на світову орбіту. Завідувачка відділу мистецтв обласної бібліотеки Наталія Ребякова підкреслила етапність фільму «Земля», як у творчості Довженка, так і у його житті; допомогла зрозуміти шалений успіх картини у світі та причини її довгої заборони у СРСР.