«Бібліотеки і влада: взаємодія у новому форматі» – круглий стіл

24 жовтня 2019 року


На базі та з ініціативи Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка та обласного відділення Української бібліотечної асоціації, за підтримки Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації, у партнерстві з Департаментом регіонального розвитку Черкаської облдержадміністрації та Черкаського регіонального відділення Асоціації міст України 23 жовтня 2019 року проведено круглий стіл «Бібліотеки і влада: взаємодія у новому форматі».

Мета заходу − висвітлення впливу реформ на функціонування бібліотечних закладів в умовах децентралізації та пошук нових шляхів соціального партнерства та взаємодії з владою задля підвищення якості життя членів територіальних громад.

Головний спеціаліст Департаменту регіонального розвитку Черкаської облдержадміністрації О. Ковальська та виконавчий директор Черкаського регіонального відділення Асоціації міст України В. Повісьмак-Євмина окреслили проблеми децентралізації та створення об’єднаних територіальних громад (ОТГ) в області, перспективи їх розбудови, шляхи комунікації між владою, бібліотекою та громадою.

Досвідом роботи в інноваційному форматі з присутніми поділилися директор Уманської міської централізованої бібліотечної системи Л. Чупряк («Маршрути успіху» Уманської міської ЦБС в період децентралізації») та завідувач науковим відділом Черкаської міської центральної бібліотечної системи Л. Шор («Громадський бюджет як спосіб розвитку бібліотек»).

У дискусіях та біля «вільного мікрофону» про здобутий досвід роботи бібліотек в умовах ОТГ, проблеми та здобутки, взаємодію з владою говорили директори Білозірського (Л. Лопушан) і Степанецького (Ю. Мітакі) Центрів культури і дозвілля ОТГ, директор Катеринопільської централізованої бібліотечної системи Л. Приємська, бібліотекарі публічних бібліотек Білозірської та Паланської об’єднаних територіальних громад.

За матеріалами круглого столу було прийнято підсумковий документ.