Презентація книги В. Козоріза «Драбів і Драбівщина. Нариси з історії рідного краю»

5 лютого 2020 року


На черговому засіданні краєзнавчого клубу «Моя Черкащина» Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка 5 лютого 2020 року відбулася презентація книги «Драбів і Драбівщина. Нариси з історії рідного краю» журналіста і краєзнавця, редактора газети «Світоч знань» Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка, уродженця с. Великий Хутір Драбівського району Віктора Козоріза.

На непересічності цієї події акцентувала увагу ведуча – завідувачка відділу краєзнавства Людмила Дядик, адже у книзі вперше комплексно висвітлена історія Драбівщини.

Співведучий засідання – голова Черкаської обласної організації Національно спілки краєзнавців України, професор Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького, заслужений працівник культури України Василь Мельниченко зазначив, що Віктору Козорізу вдалося розшукати і включити до книги чимало досі невідомих широкому загалу фактів з історії і повсякденного життя Драбова і навколишніх сіл, ретельно досліджених біографій уродженців краю і тих людей, що пов’язали з ним свою долю, розкрити особливості господарського та культурно-освітнього розвитку Драбівщини, показати її роль і місце в історії України.

Автор видання В. Козоріз представив користувачам бібліотеки цікаву мультимедійну презентацію.

На суспільній значимості краєзнавчих досліджень і просвітницької діяльності краєзнавців у своєму виступі наголосив голова Драбівської районної ради Володимир Дзега, завдяки сприянню якого і побачило світ унікальне видання. Схвальні відгуки про видання прозвучали від директора видавництва «Вертикаль» Світлани Кандич. Працівники відділу краєзнавства представили виставку краєзнавчих досліджень про Драбівщину.


____________________________________________