Вітаємо всіх глядачів бібліотечного Кіноклубу «Книга на екрані»!


Ми продовжуємо наші віртуальні зустрічі в епоху карантину… У свій час ми обов’язково покажемо всі анонсовані фільми на великому екрані. Але поки ви знаходитесь вдома – скористайтеся послугами нашого сайту для перегляду.

5 квітня виповнилося 100 років від дня народження всесвітньо відомого американського письменника, короля бестселерів, як його називали, Артура Хейлі. Англієць за народженням і канадець за громадянством, Хейлі майже півстоліття жив у США і всі його значні твори були написані на американському матеріалі. Тож американці по праву вважають Хейлі своїм національним письменником.

Одинадцять романів, які Артур Хейлі створив протягом свого життя, перекладені 38 мовами світу. Сумарний тираж його видань більше ніж 170 мільйонів екземплярів. Він став одним з небагатьох письменників, чиї книги моментально розкуповувалися, не потребуючи додаткової реклами. Ім’я Артура Хейлі, як і раніше – серед найпопулярніших авторів «Нью-Йорк Таймс».

Як не дивно, сам автор не вважав себе «серйозним» письменником і часто говорив в інтерв’ю, що він просто людина, яка займається літературною працею. Хейлі мав величезний вплив на сучасну йому літературу і викликав до життя масу своїх наслідувачів. Він створив новий жанр, так званого, виробничого роману і підняв його на недосяжну висоту. Його книги не є польотом вільної фантазії. Це максимально приземлені історії, художня література, яка наближена до реальності.

Письменник брався за написання твору тільки після досконального вивчення об’єкта зображення. Наприклад, для реалістичної подачі матеріалу в романі «Готель» Хейлі прочитав 27 книжок про готельний бізнес. В ході роботи над «Міняйлами» він зумів отримати дозвіл бути присутнім на нарадах директорів двох великих банків. Працюючи над чернеткою роману «Вечірні новини», Хейлі, якому тоді було вже 66 років, пройшов в Англії спеціальний курс протидії тероризму… Професійна тема «служителів неба» була найбільш близька Хейлі, бо він ще до письменницької кар’єри служив в королівських військово-повітряних силах вісім років з самого початку Другої світової війни.

Роман «Аеропорт» побачив світ у квітні 1968 року. Існує така думка, що сюжет роману перегукується з реальною катастрофою Boeing 707 в штаті Міссурі у 1962 році. Але перед нами вигаданий аеропорт імені Лінкольна, який тільки віддалено схожий з міжнародним аеропортом О’Хара в Чикаго.

Сюжет фільму практично не відрізняється від книги. В головних ролях стрічки – голлівудські зірки першої величини. Головного менеджера аеропорту зіграв Берт Ланкастер – один з найуспішніших акторів в історії американського кіно. Милу і хитру бабусю-безбілетницю чудово зіграла Хелен Хейс – актриса, яка носила звання «Перша леді американського театру».

Триллер «Аеропорт» став своєрідним еталоном фільму-катастрофи, стилю, якого дотримувалися режисери більш пізнього часу. Після екранізації 1970 року вийшли ще три сіквела, тобто продовження: «Аеропорт 1975», «Аеропорт 1977» і «Аеропорт 1979: Конкорд». А ми запрошуємо вас подивитися найпершу екранізацію – 1970 року. У міжнародному аеропорту імені Лінкольна вирує снігова буря, вирують і пристрасті навколо звичайних людей ...

Приємного вам перегляду!

https://rezka.ag/films/action/12212-aeroport-1970.html

Матеріал підготувала Максимович І.І.