"Bestbooks" - шедеври жанру фентезі

9 липня 2020 року

 

Казки є невід’ємною частиною нашого дитинства. Вони нас не тільки розважають, але й навчають важливим речам. Але, з часом, ми дорослішаємо і казки поступово починають зникати із нашого кола інтересів. Проте, інколи нам хочеться знову повернутися в ті чарівні світи, де нереальне стає реальністю. На допомогу приходить жанр фентезі. Він є одним із найпопулярніших жанрів літератури та може бути цікавим як дітям, так і дорослим. Читаючи фентезі-книгу, ми проживаємо неймовірне, казкове життя, разом із головним героєм: долаємо чудовиськ, рятуємо принцес, стаємо героями.

Цього тижня у рубриці «Bestbooks» ми розглянемо п’ятірку шедеврів жанру фентезі.

Джон Толкін, серія «Володар Перснів»

Джордж Мартін, серія «Гра престолів»

Джоан Роулінг, серія «Гаррі Поттер»

Анджей Сапковський, серія «Відьмак»

Террі Прачетт, серія «Дискосвіт».

 

Розпочати хочемо із серії книг, яку вважають засновницею всього жанру фентезі. Джон Толкін, філолог та професор Оксфордського університету створив детально пророблений світ, у якому вперше з’явилися такі класичні фентезійні створіння, як ельфи, орки та тролі. Книги Толкієна читаються із легкістю, цікавістю та можна легко втратити плин часу, провівши за читанням кілька годин. Ця серія романів є обов’язковою для прочитання усім шанувальникам жанру фентезі.


Джордж Мартін – особливий автор. Він є одним із представників жанру темного фентезі, який показує світ не казковим, а навпаки, жорстоким та несправедливим. Автор відомий тим, що може легко вбити того героя, з яким ви перебували протягом половини книги. Саме тому його романи завжди тримають у напруженні, бо ти точно не знаєш, чи доживе твій герой до щасливого фіналу. Книги Мартіна стали настільки популярними, що американська студія HBO зняла на їхній основі серіал, який мав шалений успіх.

 

Джоан Роулінг зробила неймовірне. Своїми книжками вона прищепила дітям усього світу любов до читання. Історія про «хлопчика-який-вижив» є настільки популярною, що про неї знають майже у кожній країні світу. Книжки Роулінг читаються на одному диханні та будуть цікавими як дітям, так і дорослим. Якщо ви й досі не знайомі зі всесвітом Гаррі Поттера, то хутчіше поспішайте до бібліотеки та прочитайте історію про те, як один хлопчик отримав лист зі школи магії.


Одним із найбільш вдалих творів слов’янського фентезі є серія книг «Відьмак». Анджей Сапковський, бувши вже дорослим чоловіком, вирішив написати історію про відьмака Геральта, який вбиває чудовиськ за гроші. Цю історію він надіслав до літературного конкурсу, який згодом і виграв. Ця перемога надихнула його написати цілу серію романів про пригоди простого відьмака з Рівії. Сам Сапковський чимось схожий на Мартіна тим, що його світ теж є недитячим. Цікаві пригоди, слов’янські чудовиська, дорослі проблеми та ситуації – усе це, й навіть більше, ви можете знайти у його творах.


Окрім серйозних жанрів фентезі існує також і жанр жартівливого фентезі. Один із найяскравіших представників цього жанру є Террі Праччет. У своїй серії книг «Дискосвіт» він пародіював різні жанри фентезі, такі як: вампірські історії, історії про відьом, історії про чарівників та інші. Але окрім гумору та сатири у книгах Праччета можна знайти й серйозні філософські роздуми. Ця серія книг точно вартує вашої уваги.Якщо Вас зацікавили ці книжкові серії, то Інформаційно-культурний центр «Вікно в Америку» запрошує до Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка, щоб познайомитись із цими виданнями як мовою оригіналу, так і в перекладі.