«Бібліотека – всесвіт у зручному форматі» – бібліотечне асорті

1 жовтня 2020 року


30 вересня до Всеукраїнського дня бібліотек колектив книгозбірні присвятив творчу акцію «Бібліотека – всесвіт у зручному форматі».

З теплими словами вітання до бібліотечної спільноти і користувачів звернулась та вручила грамоти директор бібліотеки Л. Капкаєва.

____________________________

Програма заходів святкового дня розпочалася презентацією фотопроєкту Катерини Друзь та Анни Криворотової «Благословенні Богом українки». Представляючи серію світлин молодих фотохудожниць, голова Черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Заслужений майстер народної творчості України Ольга Мартинова підкреслила не лише важливість збереження національної культури та традицій, а і значущість подібних сучасних проєктів, що спряють посиленню інтересу до національної спадщини.

____________________________

Коли людина творить красу – то і душа її красива, і затишно поруч з нею, і все, що її оточує, наповнене позитивом, доброю енергією та гармонією, світлом радості та сонячними промінчиками. Все це про Валентину Лісняк – автора чудових вишивок, старшого солдата Збройних Сил України, учасницю АТО/ООС, дружину офіцера, маму двох дітей.

Її вишивки – це незвичайне у звичайному і звичайне в фантастичному, це нескінченна мелодія нитки й голки, барвиста соковитість кольорів. Презентація її робіт «Захоплення, що прикрашає життя» зібрала поціновувачів мистецтва вишивання, шанувальників її таланту, чисельних друзів, родичів, сусідів.

Запрошені милувались неперевершеною грацією оленів, мудрою совою, гордими мешканцями африканської савани. Всіх зачарували шляхетні коні, приголомшливі вовки, фантастичний півень, пустотливі кошенята.

Презентація відбулася за сприяння волонтерської організації Cherkasy Volunteer Community.

____________________________

Цього дня на чергове своє засідання «Черкаси на старих світлинах» запросив краєзнавчий клуб «Моя Черкащина». Засідання відкрив голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України (НСКУ) Василь Мельниченко, який презентував 13-й випуск збірника «Краєзнавство Черкащини».

«Черкаси на старих світлинах» – такою була тема виступу завідувача відділу історії Черкаського обласного краєзнавчого музею, заступника голови черкаської обласної організації НСКУ Сергія Ганницького.

Завершилось засідання клубу переглядом веб-проекту «Вулиці міста Черкаси: старі та нові назви», створений працівниками бібліотеки.

____________________________

Відділ документів з гуманітарних та природничих наук запросив бажаючих на Поетичний слем «Звучить власна поезія…». Свої твори читали молоді майстри пера: Аня Григорович, Алла Мальована та Оксана Галаєва. За оплесками глядачів переможецею змагання стала Алла Мальована. Всі учасники отримали подарунки.

Захід проойшов у теплій, затишній атмосфері з гарячими напоями та солодощами.

____________________________

Різноманітною цього дня була програма у відділі документів іноземними мовами.

Для школярів та їх батьків цьогорічна випускниця програми FLEX Ukraine Настя Малкіна поділилася своїм досвідом навчання та проживання в США.

____________________________

Для дітей, якими опікується громадська організація «Крила добра», працівниця Інформаційно-культурного центру «Вікно в Америку» Ангеліна Верещака провела сеанс арттерапії. За допомогою фарб та пензля кожна дитина змогла передати свої емоції від почутої композиції Моцарта «Мелодія янголів». Діти із задоволенням гортали книги, малювали та спілкувалися.

____________________________

Завершився святковий день зустріччю та врученням сертифікатів чарівним жінкам Клубу успішних жінок «Women’s Career Club – Window to Success».

____________________________

Цікавою і змістовною для гостей свята стала виставка «Читаймо українською: книга на хвилі нового часу», на якій представлені нові видання українською мовою, отримані бібліотекою протягом року. Серед них художні твори сучасних українських та зарубіжних авторів, популярні видання з історії, права, психології та краєзнавства, чудова підбірка літератури з мистецтва та цікаві книги по ландшафту.


Увагу користувачів до книжкового світу привертала фотозона з інсталяцією зробленої з книжок людини, яка захоплено читає журнал. Всі бажаючі мали змогу зробити яскраві фото на пам’ять.


Протягом дня користувачі бібліотеки, учасники клубу «Чудо шапочки», гості презентації вишивок «Захоплення, що прикрашає життя», учні міських загальноосвітніх шкіл №№ 19 та 16, студенти Черкаського державного бізнес-коледжу мали змогу здійснити екскурсії бібліотекою.

____________________________

Всі події транслювались в прямому ефірі в Instagram та Facebook, тому всі охочі з різних куточків України та світу могли бути присутніми на цих заходах.

Вже традиційними були цього дня святкові акції «Стань читачем бібліотеки» (безкоштовне оформлення реєстраційних документів), «Поверни книгу до бібліотеки» (без стягнення пені за читацьку заборгованість), «Подаруй книгу бібліотеці».