Дарунок від Благодійного фонду «Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр»

7 жовтня 2020 року


Влітку 2020 року до бібліотеки надійшли книги від Благодійного фонду «Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр». У цих книгах запропоновано новий погляд на великий злочин ХХ століття й водночас розкрито ризики, з якими ми стикаємося в ХХІ столітті.

На основі нових джерел зі Східної Європи та забутих свідчень вцілілих, Т. Снайдер у своїй книзі «Чорна земля» визначає Голокост як подію, яка є ближчою і зрозумілішою, ніж здається на перший погляд – і від того ще страшнішою.

А. Джонс «Геноцид. Вступ до глобальної історії» – це наймасштабніший за своїм охопленням посібник із проблем геноциду серед усіх, що видані дотепер. У цій унікальній книжці, геноцид розглядається водночас і як історичне явище, і як теоретичний та правовий концепт. Автор докладно розкриває витоки, глибину і людський вимір трагедій, що сталися на різних континентах, висвітлює роль війни, імперіалізму та соціальних революцій у розпалюванні геноцидного полум’я.

«Чорна книга» – збірка свідчень і документів про Голокост, зібраних Єврейським антифашистським комітетом у роки Другої світової війни. Оригінальний текст книги було набрано 1947 року, однак розгортання антисемітської кампанії в СРСР завадило її публікації. Вперше збірку видано 1980 року в Єрусалимі на основі підготовчих матеріалів, виявлених в особистому архіві Іллі Еренбурга його дочкою Іриною.

Ці книги будуть цікаві історикам, студентам, учителям і всім, хто цікавиться історією.