«Лучано Паваротті – 85» – книжково-ілюстративна виставка


«Думаю, що життя в музиці прожите прекрасно

і це те, чому я хотів його присвятити.»

Лучано Паваротті

 Його ім’я назавжди буде синонімом краси людського голосу. У квітні 1961 року молодий вчитель початкових класів дебютував в опері Дж. Пуччіні «Богема» і, з часом, став співаком світового рівня. Протягом всього творчого життя, а це більше 40 років, виконував головну свою місію – невтомно популяризував оперну музику.

Виставка відділу мистецтв до 85-річчя від дня народження однієї з найяскравіших зірок оперної сцени ХХ століття Лучано Паваротті – творчий портрет оперного маестро і людини з воістину неосяжною, великою душею, проілюстрований публікаціями, фотографіями, нотними виданнями оперних шедеврів, які виконував Паваротті. Матеріали виставки змальовують творчий шлях маестро, розповідають про його тріумфи та переживання у житті, розкривають деякі секрети його популярності і те, якою людиною він був «поза його голосом».

 


Книжково-ілюстративну експозицію традиційно доповнюємо посиланнями на інтернет-ресурси:

Доторкнутися до неповторного світу Майстра дозволяє книга мемуарів самого Лучано Паваротті, до якої увійшли також спогади колег по сцені та його рідних. «Я навчився любити людей. Навряд чи можна сказати навчився, адже це щось таке, що є в тебе від народження. Я б не зміг жити, не довіряючи людям»у цьому, напевно, і був один із секретів геніального оперного маестро, короля верхнього «до», людини із сонячною усмішкою.

Читати книгу «Я, Лучано Паваротти, или Восхождение к славе» за посиланням

Багато емоцій і вражень викликає новий документальний музично-біографічний фільм «Паваротті» режисера Рона Говарда. Основою стрічки стали світлини, сімейні та телевізійні відео, фрагменти опер і концертів, спогади членів родини, друзів, партнерів.

Дивитися фільм Р. Говарда «Паваротті» за посиланням

І, нарешті, слухайте і насолоджуйтесь:

 


Лучано Паваротті  виковував десятки оперних партій на сценах кращих театрів світу і серед найулюбленіших були опери : “Богема” Дж. Пуччіні, “Бал -маскарад” Дж. Верді та “Любовний напій” Ґ. Доніцетті. Саме у цих операх, на думку співака, присутній найширший спектр музичних можливостей для тенора.

Арія Неморіно з опери «Любовний напій» за посиланням

Оперну кар’єру співак блискуче поєднував з широкою концертною діяльністю.Його записи продавалися мільйонними тиражами, концерти відвідували до 500 тисяч слухачів, він отримував численні музичні нагороди, а телеканали змагалися за право транслювати його спів.

«Пам’яті Карузо» за посиланням

У квітні 2005 року у Києві відбувся концерт Паваротті в палаці «Україна». Маестро виконав партії з опер, неаполітанські пісні та твори зі свого «золотого» репертуару, зокрема,  легендарну «Granada» й «O’sole mio». Останню пісню маестро присвятив українській публіці.

O’sole mio за посиланням

Матеріал підготувала Осіна Т.О.