Діяльність культурних інституцій: політика та фінансування» – німецько-український науково-практичний онлайновий семінар

21 квітня 2021 року


«Діяльність культурних інституцій: політика та фінансування» – таку назву мав німецько-український науково-практичний онлайновий семінар, організований ВГО Українська бібліотечна асоціація, що відбувся 19–20 квітня 2021 р. на платформі ZOOM.

У дводенному семінарі активну участь взяли бібліотекарі трьох обласних бібліотек: Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка, Черкаської обласної бібліотеки для юнацтва імені Василя Симоненка, Черкаської обласної бібліотеки для дітей та члени ГО «Черкаське обласне відділення УБА».

До учасників зі вступним словом звернулись віцепрезидентка ВГО Українська бібліотечна асоціація Ірина Шевченко і директор Goethe-Institut в Україні Фабіан Мюльталер. Про особливості культурної політики та культурного розвитку Німеччини, про роль бібліотек в процесі збереження культурної спадщини, про приклади реалізованих культурних проєктів невеликих громад федеральної землі Тюрингія розповів Патрік С. Фьоль, доктор філософії, міжнародний експерт з культурного розвитку, тренер з питань культурного менеджменту, засновник і директор «Мережі культурних консультацій» у Берліні.

Про сучасні тенденції державної політики у сфері креативних індустрій в Україні: суб’єктивність, заснованість на даних (показниках/доказах), інновації, цифровізація, брендування, посилення спроможності учасники зустрічі ознайомилися з презентації Державного експерта експертної групи з креативних індустрій Директорату книговидання, креативних індустрій та туризму Міністерства культури та інформаційної політики України Луїзи Мороз.

Грунтовною була доповідь експертки міжнародних проєктів технічної допомоги з питань удосконалення бюджетного законодавства, казначейського обслуговування бюджетів та бухгалтерського обліку і звітності в державному секторі Наталії Сушко – «Бюджетування закладів культури в Україні: основні тенденції, механізми та процедури».

Завершився онлайновий семінар презентацією реалізованого в Україні проєкту «Академія Культурного Лідера». Цікавим власним досвідом поділилися випускники Академії: Ярослав Мінкін – громадський діяч, культурний медіатор, фахівець із розбудови міжкультурного діалогу в Україні, співзасновник та голова правління Молодіжної організації «СТАН» та Мар’яна Максим’як – менеджерка у галузі культури, експертка з оцінювання грантових заявок House of Europe у 2019–2020 рр., експертка Українського культурного фонду в секторі «Література та видавнича справа» у 2021 р.

Дякуємо колегам ВГО УБА за організацію заходу.