«Партнерство & Співпраця» – участь у V Міжнародному форумі молодих бібліотекарів

26 квітня 2021 року


22-23 квітня провідний бібліотекар відділу краєзнавства Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка Вікторія Тищенко взяла участь у V Міжнародному форумі молодих бібліотекарів «Партнерство & Співпраця», організований Українською бібліотечною асоціацією, який відбувся в онлайн-форматі на платформі Zoom.

У форумі взяли участь іноземні та українські спікери, які поділилися своїм досвідом співпраці з владою, бізнесом та громадськими організаціями. Зокрема, спікерка з Німеччини Ніколь Клюг – бібліотекарка з Баварської державної бібліотеки Мюнхена, розказала, як завдяки налагодженій співпраці між німецькими публічними бібліотеками та місцевими партнерами було створено велосипедну бібліотеку. Спікерки з Литви ознайомили з роботою Муніципальної публічної бібліотеки Вінкаса Кудірки у Каунасі, відомої своїми нетрадиційними послугами та інноваційними проєктами. Учасники почули два успішні приклади співпраці румунської бібліотеки з громадськими організаціями: підтримка госпіталізованих дітей та допомога людям, які перебувають у складних життєвих ситуаціях.

Сесію другого дня Форуму розпочав Костянтин Картузов, директор Науково-педагогічної бібліотеки Миколаєва, який розповів про співпрацю з місцевим ТБ. «Як організувати роботу так, щоб партнери знаходили вас самі: 10 бібліотечних лайфхаків» продемонструвала Олена Колінько, бібліотекарка відділу соціокультурної роботи Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара.

Надзвичайною історією успіху розвитку і модернізації сільської бібліотеки поділилися Аліна Гулик, в.о. завідувачки Публічної бібліотеки Тур’є-Реметівської сільської ради Закарпатської області, та Ігор Огура, директор ТОВ «Бібліо.Центр», м. Львів. Олена Ніколаєнко, бібліотекарка сектору розвитку бібліотеки та зв’язків з громадськістю Харківської обласної бібліотеки для дітей, розповіла про соціально-екологічний проєкт «Зелені легені». Тетяна Кущук, директорка Публічної бібліотеки з філіями Бердичівської міської територіальної громади Житомирської області, поділилася власним досвідом партнерства та розповіла, як не стати «тягарем» для влади. Віра Котинська, директорка Сіверської бібліотеки для дітей Донецької області, показала, як з допомогою мецената звичайна бібліотека перетворилася в крутий і потужний інформаційний центр та які інноваційні заходи вони проводять для дітей міста. Під час наступної сесії бібліотекарка Марина Радюшина та інженер з комп’ютерних систем Олександр Токарєв Центральної бібліотеки Лисичанської централізованої бібліотечної системи Луганської області розповіли про «BIBLIOHUB» як платформу для успішної співпраці в бібліотеки. Про такий важливий напрямок співпраці, як професійне партнерство, на прикладі роботи професійного бібліотечного об’єднання «Конструкторського бюро бібліотекарів» говорила Тетяна Хованець, завідувачка науково-методичного відділу Тернопільської обласної бібліотеки для дітей. У своєму виступі «БУРхливі можливості співпраці з бібліотеками» Катерина Косинська, учений секретар Наукової бібліотеки Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, висвітлила приклади та можливості співпраці з волонтерським рухом «Будуємо Україну разом».

Діяльність українських та закордонних бібліотек під час пандемії зазнала деяких трансформацій, але залишається дуже цікавою, різноплановою та затребуваною. Проведений професійний захід, показав, що сучасні бібліотекарі – це розумні та креативні, відкриті до співпраці і партнерства. Учасники V Міжнародного форуму молодих бібліотекарів отримали сертифікати.