Дарунок бібліотеці від видавництва «Кліо»

17 травня 2021 року


Нещодавно фонд Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка поповнився унікальним цінним виданням, яке подарувало видавництво «Кліо» – «Літопис» Самійла Величка.

За результатами ХХІІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року’2020» «Літопис» Самійла Величка визначено переможцем у номінації «МИНУВШИНА (Дослідження/документи). Твір належить до трьох найвідоміших та найповніших «козацьких літописів» і є унікальною пам’яткою козацької історичної думки й барокового письменства першої половини XVIII ст.

Попри унікальність і популярність, Величків твір ніколи не видавали цілком, з необхідним археографічним апаратом. Тому «Літопис» Величка, по суті, досі не вивчений належним чином.

Пропоноване видання, що ґрунтується на оригіналі рукопису і його київській копії кінця XVIII ст., дасть змогу повніше оцінити події козацького періоду історії України, переосмислити багато історіографічних міфів та уточнити конкретні події.

Видання адаптоване для сучасного прочитання й розраховане на широке коло читачів – істориків, філологів, культурологів і всіх, кого цікавить історія козацької доби та зразки української барокової літератури.

Запрошуємо всіх до перегляду унікального видання у відділ документів з гуманітарних та природничих наук.