Комп'ютери для сільських бібліотек Черкащини

25 червня 2021 року


У межах проєкту «Дія. Цифрова освіта» міністерства цифрової трансформації України бібліотеки Черкащини отримали 150 одиниць комп’ютерної техніки. Передача комп’ютерів відбулася на базі Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка. Першими їх отримали голови Новодмитрівської, Чигиринської, Золотоніської та Мошнівської територіальних громад.

До цього проєкту активно долучилися Українська бібліотечна асоціація, а реалізується він завдяки Офісу Президента України, Благодійному фонду Favbet Foundation, які передадуть до бібліотек України 5000 комп’ютерів, та Асоціації розвитку туризму.

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан наголосила, що завдяки прокту «Дія. Цифрова освіта» сільські публічні бібліотеки мають можливість стати платформою для якісної цифрової освіти та значно розширити бібліотечні послуги.

 

Заступник голови Черкаської ОДА Свєрчков Сергій Петрович звернув увагу на те, що наявність комп’ютерів у таких публічних місцях, як сільські бібліотеки, дає можливість мати вільний доступ до цифрових знань, задовольнити освітні потреби користувачів.

 

Куратор проєктів Благодійного фонду Favbet Foundation Маріанна Ковеня та голова правління Асоціації розвитку туризму Фазіль Аскеров зробили акцент на тому, що доступність інформації вкрай важлива для розвитку регіонів, а сільські бібліотеки стануть більше, ніж книгозбірні. Вони стануть сучасними інформаційними хабами.

 

Павло Валенчук, застурник міського голови, який опікується питаннм цифрової трансформації у Черкаській міській раді, наголосив, що міська влада долучилася до реалізації проєкту, адже він матиме позитивний ефект для міста Черкаси.

 

Ярослав Швидкий, керівник проєкту Digital Cherkasy сказав, що спільними зусиллями з Міністерством цифрової трансформації, органами влади, ІТ спеціалістами буде втілено більше таких важливих проєктів.

 

Слова подяки пролунали від директора Черкаської ОУНБ імені Тараса Шевченка Капкаєвої Ліллі Павлівни.

 

Голова Мошнівської територіальної громади Шкарбута Богдан Вікторович висловив вдячність за подаровані комп’ютери.