«Виклики сьогодення & Перезавантаження» - навчання в IV Літній школі молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації

19 липня 2021 року


«Виклики сьогодення & Перезавантаження» – такою була тема цьогорічної IV Літньої школи молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації (УБА), яка проходила в мальовничому селі Лумшори, що на Закарпатті, з 13 по 16 липня 2021 року. Учасником Школи був бібліотекар відділу автоматизації та інформаційних технологій Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка, член ГО «Черкаське обласне відділення УБА» Павло Нераденко.

Що таке Літня школа? Це інформаційно-освітній проєкт, головна мета якого – допомогти молодим бібліотекарям швидко та легко адаптуватись у мінливому середовищі, надати дієві інструменти роботи у період пандемії та підвищити професійність молоді Української бібліотечної асоціації. Навчальна програма Школи була зосереджена на питаннях антикризового менеджменту, адаптації до нової реальності, гібридного формату роботи бібліотек, побудови ефективних зв’язків, профілактики професійного вигорання, креативності та пошуку нових ідей у бібліотекарів тощо.

Учасники зі всієї України, які пройшли конкурсний відбір, під керівництвом досвідчених тренерів проходили майстер-класи, різноманітні тренінги, вчились працювати в команді, спільно готували проєкти.

Але не тільки навчанням єдиним були зайняті молоді бібліотекарі. Знайшовся час і на активний відпочинок на природі, на візит до місцевої бібліотеки, цікавою та інформативною була екскурсія до бібліотек міста Ужгород.

Спілкування з однодумцями, гарний настрій та спільне дозвілля перетворили чотири дні навчання на яскраву мить.

Щира подяка організаторам заходу – Молодіжній секції ВГО Українська бібліотечна асоціація та партнерам ГО «Асоціація бібліотекарів Закарпаття» та ТОВ «Бібліо.Центр».