«Нематеріальна культурна спадщина, сталий розвиток та національна безпека» – тематичний семінар

14 вересня 2021 року


14 вересня 2021 року в Черкаській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Тараса Шевченка відбувся одноденний тематичний семінар «Нематеріальна культурна спадщина, сталий розвиток та національна безпека». Захід організовано Управлінням культури та охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації у співпраці з регіональним представництвом Державне підприємство «Український центр культурних досліджень», Комунальною установою «Черкаський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Черкаської обласної ради, громадською організацією «Демократія через культуру» та Гельмязівською територіальною громадою. Участь у семінарі взяли представники територіальних громад Черкаської області, музейних, навчальних закладів, діячі галузі культури, діяльність яких пов’язана з питаннями нематеріальної культурної спадщини.

З вітальними словами до присутніх звернулися: начальник Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА Олександр Шабатін, голова обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольга Мартинова, заступник директора Черкаської ОУНБ імені Тараса Шевченка Людмила Дядик. Історичний аспект нематеріальної культурної спадщини Черкащини висвітив у своєму виступі проректор із наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Сергій Корновенко.

Наукові співробітники Українського центру культурних досліджень Валентина Дем’ян та Ірина Каць презентували історію Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини та провели практичні заняття в групах з виявлення елементів нематеріальної культурної спадщини. Свій практичний доробок на семінарі презентували представники Гельмязівської ТГ. Вони поділилися досвідом виявлення такого місцевого елементу, як «Бузинник», що є солодкою десертною стравою, яка понад пʼять поколінь побутує у селі Плешкані та навколишніх селах Гельмязівської ТГ Золотоніського району Черкаської області.

.