Участь Черкаського обласного відділення ВГО УБА у ХІІ Львівському міжнародному бібліотечному форумі


15 – 18 вересня відбувся ХІІ Львівський міжнародний бібліотечний форум «Бібліотека – вимір незалежності». Члени Черкаського обласного відділення ВГО УБА активно долучилися до заходів форуму онлайн. З зацікавленням були прослухані ключові доповіді: «Українська Незалежність: проголошена чи відновлена?» журналіста й політолога Євгена Глібовецького, директорки Центру неперервної культурно-мистецької освіти НАКККіМ Ірини Шевченко.

У дискусії про читання і не тільки піднімалися питання формування біблотеки простору і навичок читання, про різні формати і мету читання.

Інтерес членів відділення викликали студії з адвокації та «Через медійну грамотність – до інформаційної незалежності», «Бібліотеки в реалізації цілей сталого розвитку», «Трансформація бібліотек у сучасні хаби цифрової освіти», «Зелені бібліотеки», «Творчі лабораторії у бібліотеках». З виступів Ренате Гьомпель та Йорг Ройберг, керівників відділів Національної бібліотеки Німеччини, ознайомилися з дистанційними сервісами закладу.

Кращий інноваційний досвід бібліотек Рівненщини члени відділення переймали з онлайн марафону – нового проєкту ВГО УБА, зокрема про збереження й популяризацію культурної спадщини через оцифрування, про послуги людям з інвалідністю, цифрові послуги для місцевої громади.

В останній день форуму «побували» на майстер-класі Тетяни Пилипець, директорки Львівської обласної бібліотеки для юнацтва імені Романа Іваничука, де навчалися як промоцію читання підняти на рівень шоубізу.

Неабиякий інтерес викликала дискусія «Інстаграм і ТікТок: на зустріч з користувачем бібліотеки», де йшлося про посилення активності бібліотек у соціальних мережах.

Дуже вдячні організаторам Бібліотечного форуму за надану можливість ознайомитися з кращим досвідом діяльності бібліотек країни та зарубіжжя.

За активну участь у роботі ХІІ Львівського міжнародного бібліотечного форуму члени Черкаського обласного відділення ВГО УБА отримали сертифікати.