30 вересня до Всеукраїнського дня бібліотек колектив книгозбірні підготував і провів комплекс заходів «БібліоМІКС: читай, дивуйся, захоплюйся!».
З вітальним словом до бібліотечної спільноти і користувачів звернулась заступник директора з наукової роботи Клавдія Бугаєнко і голова профспілки бібліотеки Валентина Величко.
________
Цікавою та змістовною була презентація експозиції археологічних знахідок, яку представив директор Черкаського міського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини Михайло Сиволап. Гості з задоволенням слухали розповіді про археологічні знахідки 2020 року в історичному центрі Черкас, зокрема, з Литовського Замчища та про історичне минуле міста в цілому.

Працівники відділу абонемента провели годину з бібліотекарем «Прочитай! Мені сподобалось». На зустріч були запрошені вихователі, учні та батьки приватної школи «Happy people». Головні спеціалісти відділу познайомили гостей з книгами, які займають перші місця в рейтингах читацьких уподобань. Особливо серед користувачів сімейного абонемента, як для дітей так і дорослих. Також учасники зустрічі мали змогу переглянути підбірку новинок, які надійшли до відділу за сприяння Українського інституту книги. Всі гості з задоволенням підібрали книги для читання в родинному колі.
________
До святкових заходів доєднався і відділ з економічних, технічних та сільськогосподарських наук, де було презентовано виставку хенд-мейд «Знайдене натхнення».
Талановита дизайнерка Ольга Лисиця представила дві серії робіт у техніці випалювання по дереву. Це перша її виставка. Вона викликала щире захоплення запрошених як сучасними сюжетами, так і етнотемами.
Майстриня народної творчості Наталія Харченко підкорила присутніх оригінальними композиціями, зокрема «Святкові візерунки», «Осіннє чаювання», «Дитячий куточок». Руки та гачок пані Наталі створили кумедних, фантастично-оригінальних звірят, серветки, жабо та ін.
Відвідувачі щиро дякували Ользі та Наталії за творчість, відзначили талант дебютанток, бажали подальших успіхів.
________
З нагоди свята до відділу літератури іноземними мовами та Інформаційно-культурного центру «Вікно в Америку» завітали найвибагливіші та спраглі до знань читачі – учні 7-Б класу муніципальної школи №3 зі своєю вчителькою Альоною Микитенко. Працівники відділу підготували для них літературну вікторину «Що? Де? Коли?», яка викликала неабиякий азарт та інтерес. Учні продемонстрували свою ерудицію, відповідаючи на запитання, пов’язані з українською та іноземною літературою. Найактивніші учасники вікторини отримали призи та сувеніри. На завершення працівники відділу познайомили гостей з ресурсами та можливостями відділу й Інформаційно-культурного центру, розповіли про програми та гранти від Edu USA.
________
В лекційній залі бібліотеки у рамках чергового засідання клубу «Моя Черкащина» відбулася презентація книги історика, професора Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, голови Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Василя Мельниченка «Історія преси Черкащини (ХХ – початок ХХІ ст.)». Автор зробив історичний екскурс у зародження і розвиток преси у нашому краї, підкреслив, що вивчення історії місцевої преси до цього часу залишалося поза увагою дослідників.
Зі словами привітання і вдячності Василю Миколайовичу за велику роботу по написанню книги звернулись журналіст Василь Марченко, директор бібліотеки ім. М. Максимовича ЧНУ ім. Б. Хмельницького Григорій Голиш, краєзнавець Борис Юхно.
________
В програмі святкування Всеукраїнського дня бібліотек гостям було презентовано виставку «Арт-текстиль Лариси Шейх-Афоніної».
Л. Шейх-Афоніна – провідна майстриня клаптикового шиття в Україні, роботи якої вирізняються вишуканим поєднанням кольорів та фактур, гармонією геометричних композицій, сміливим модерним трактуванням матеріалу, органічним використанням традиційних орнаментальних мотивів та бездоганним рівнем виконання.
Художницю привітали голова Черкаської обласної організації Національної спілки художників України Р. Кравчук, заслужена художниця України О. Теліженко, відома українська етнологиня О. Косміна, художники В. Яковець та Н. Недосєко. Гостями зустрічі стали митці, студенти мистецьких спеціальностей черкаських вузів та численні поціновувачі таланту пані Лариси.
Експозиція триватиме до 30 жовтня.
________
Нестримна жага до поетичного слова зібрала у затишній залі відділу документів з гуманітарних та природничих наук на бібліотусівку «Чай. Кава. Почитаємо…» молодих поетів, які вже мають суттєвий досвід літературної діяльності, та просто пошановувачів поезії. Свої вірші з радістю дарували присутнім: Світлана Варенич-Горбань, Наталія Лапіна, Ганна Клименко-Синьоок, Оксана Галаєва, Антоніна Романенко, Валерій Власюк, Настя Шкурдода. Вірші кожного автора захоплювали, вражали, адже звучали ті особливі слова, що йдуть від самого серця.
Під час зустрічі панувала неймовірно позитивна і зворушлива атмосфера, завдяки запашній каві, свіжій випічці та чудовому поетичному слову.
Доповнила зустріч книжкова виставка, на якій були представлені збірки поезій місцевих авторів.
________
У вестибюлі бібліотеки протягом дня відвідувачі в імпровізованій фотозоні, організованій відділом наукової інформації та бібліографії, мали можливість переглянути книжкову виставку «Рейтинг читацьких пріоритетів» і сфотографуватись на памʼять, а креативні написи на східцях запрошували їх до затишних залів бібліотеки та читання.
________
Вже традиційними були цього дня святкові акції «Стань читачем бібліотеки» (безкоштовне оформлення реєстраційних документів), «Поверни книгу до бібліотеки» (без стягнення пені за читацьку заборгованість), «Подаруй книгу бібліотеці».