Дарунки бібліотеці від видавництва «Кліо»

19 жовтня 2021 року


Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка отримала від видавництва «Кліо» цінні подарунки – дві книги серії «Джерела»: «Малоросійський приказ» та «Малоросійські справи».

Волею долі переважна більшість матеріалів з історії України збереглися в архівосховищах сусідніх держав, насамперед у Польщі та Російській Федерації. Для ефективного їх пошуку стають у нагоді путівники, серед яких важливе місце належить описам справ відповідних фондів. Такими довідниками і є отримані книги.

Видання «Малоросійський приказ» та «Малоросійські справи» охоплюють широкий комплекс питань політики царського уряду щодо України та відповідної позиції гетьманів і козацьких старшин. Зокрема, містяться договірні статті Московського царства з військом Запорозьким, гетьманами та козацькими старшинами.

Колектив бібліотеки висловлює щиру вдячність видавництву «Кліо» за подаровані унікальні видання. Впевнені, що ці книги будуть популярними серед користувачів – істориків, джерелознавців, архівістів та всіх, хто цікавиться історичним минулим нашої держави.